Ünlü Bayan Giyim Markaları Hakkında Detaylar

Bu güç, her geçen gün gündelik yaşamın en belirleyici unsuru haline gelmektedir

01 Mart 2017 - 00:39

Bu güç, her geçen gün gündelik yaşamın en belirleyici unsuru haline gelmektedir. Hobilerimizden giyim tarzlarımıza kadar hemen hemen her alanda, medyanın yönlendirmesiyle birlikte şekil almakta ve ona göre bir çizgi belirlemekteyiz. Bu durumun en belirgin özelliği ise giyim alanında yaşanan değişim ve dönüşümlerin medya aracılığıyla hayatımıza girmiş olmasıdır. Örneğin, bir dönem eski moda kıyafetlerin daha çok talep görmesinin arka planında, dönem dizilerinin yoğun olarak verilmeye başlanması bulunmaktadır.

Bu etki aynı zamanda ekran yüzü olan ünlülerin günlük yaşam içerisindeki seçimlerini de içermektedir. ޞöyle ki, dönemin en ünlü oyuncu ya da mankeninin gündelik yaşamda tercih ettiği tarz, o sezonun yaygın akımını oluşturmaktadır. Bu yüzden ünlü bayan giyim markaları, çok rağbet görmekte özellikle ünlülerin seçtiği modeller talep edilmektedir. Dolayısıyla markalar, kendilerine ün kazanmış bir bayan oyuncu ya da mankeni, marka yüzü olarak tercih etmektedirler. Böylelikle markanın yalnızca reklamı yapılmakla kalmamakta, dönemin moda akımı da belirlenebilmektedir.

Moda ve Ünlü Bayan Giyim Markaları

Moda denilen kavram, pek çok alan içerisinde büyük bir etkiye sahip olsa da en büyük etkisini tekstil sektörü içerisinde göstermektedir. Bunun nedenlerinden birisi, reklamlarının iyi yapılıyor olmasıdır. Medya üzerinden, ün kazanmış kişilerin taşıdıkları giysiler moda akımının hızlı bir şekilde yayılmasına kaynaklık etmektedir. Bu yüzden modanın adını en çok duyduğumuz alan, tekstil sektörü özelinde giysi markalarıdır.

Ünlü bayan giyim markaları, moda akımının belirleyicisi olarak her dönem karşımıza çıkmaktadır. Çünkü ekran yüzü olan ünlüler, toplum üzerinde büyük bir etki sahibi olmaktadırlar. Dolayısıyla yaşam tarzları içerisinde önemli bir yerde bulunmakta olan giyim alanını da etkilemektedirler. Hem dizi ve program içerisinde tercih edilen kıyafetler, hem de gündelik yaşamlarında tercih ettikleri kıyafetler toplumun moda algısına hitap etmektedir. Bu sayede ünlü bayan giyim markaları, ünlülerin giyiminde öncü olarak moda akımını ellerinde tutmayı başarmaktadırlar. Bu durum her dönem için geçerliliğini korumaktadır. Medya ile etki gücünü oldukça yüksek hatlara taşımakta olan moda, ünlüler sayesinde etki alanını genişletmekte ve bununla birlikte hızlı değişimlerin de önünü açmaktadır.

Ünlü Bayan Giyim Markaları ve Kampanyalar

Günümüz moda trendleri içerisinde arama motorlarında en çok ünlü bayan giyim markaları ve ünlü giyim tarzları aranmaktadır. Modanın bu yüzünü temsil etmekte olan ünlüler, marka tercihleri sebebiyle de takip edilmektedirler. Örneğin bir ünlünün takipçileri, onun kullandığı markanın da takipçisi olabilmektedir. Günümüzde ünlü bayan giyim markaları, çok yüksek fiyat ile satış yapan markalardan ziyade, toplumun genel bütçesine hitap eden markalar da olmaktadır. Örneğin Fahriye Evcen Koton markasının yeni yüzü olmasıyla birlikte, tasarımlarını da yapan ve toplum içerisinde çok sevilen ünlülerden olduğu için markanın satışında önemli bir yükseliş gerçekleşmiştir. Buna benzer örnekler pek çok marka için vermek mümkün olacaktır. Son dönemde Koton markasının tasarımlarına da imza atmakta olan Fahriye Evcen, ekranların sevilen yüzü olması dolayısıyla moda üzerinde önemli bir etki uyandırmayı da başarmıştır.

Ünlü bayan giyim markaları içerisinde, çok pahalı markalar da bulunmasına rağmen, modanın akımını belirlemekte olan kısım reklamlardır. Kısacası reklam yüzü olmuş olan ünlüler, markaların satış oranlarındaki değişimin en büyük destekçisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde bu markaların içerisinde De Facto örneğini de görmek mümkündür. Buse Terim imzalı tasarımların marka içerisinde yerini almasıyla birlikte, yeni bir müşteri kitlesi kazanmış olan marka, ünlülerin moda üzerindeki etkisinin örnekleri arasında gösterilmektedir. Bu markaların yanı sıra, ünlülerin reklam yüzü olmamasına rağmen, gündelik yaşamda tercih ettikleri markaların da bilinmesi sonucunda, markaların satışlarında bir takım değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu sebeple yapılmakta olan kampanyalar, müşteri kitlesinin genişlemesine de yardımcı olmaktadır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum