Netflix'e rakip gedi: Amazon Prime

Amazon servisi Amazon Prime, bedava ve hızlı kargo, film ve dizi izleme servisleri ile Türkiye'ye açıldı

Netflix'e rakip gedi: Amazon Prime
15 Eylül 2020 - 15:13
Amazon servisi Amazon Prime, bedava ve hızlı kargo, film ve dizi izleme servisleri ile Türkiye'ye açıldı.

Amazon Prime'da İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir dahil olmak üzere minimum sipariş tutarı olmadan bedava kargo ve ertesi gün teslimat seçeneği bulunuyor. Ayrıca İstanbul, Bursa ve Kocaeli'de, ₺50 ve üzeri geçerli ürünlerdeki siparişlerde, kargo bedava, hem de aynı gün teslimat seçeneği de mevcut.

Amazon Prime

30 günlük denemenin ardından aylık 7,90 TL


Amazon Prime'ın talep ettiği ücret sadece 7,90 TL. Diğer streaming platformlarına baktığımızda da bunun çok makul bir ücret olduğunu söylememiz mümkün. Netflix, BluTV gibi servislerde 20 TL'den aşağı bir üyelik bulmak mümkün değil. O yüzden 7,90 TL gerçekten çok makul bir fiyat.

Amazon Prime'a üye olduktan sonra hem Prime Video'dan hem Prime Gaming'ten faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca hızlı ve ücretsiz teslimat ile Prime logolu ürünler de Amazon Prime'ın hizmet kapsamına giriyor.

Amazon Prime

Amazon Prime Video'da neler var?

Amazon Prime'a üye olmak, daha önce denemediyseniz ücretsiz deneme süresini başlatmak için bu adresten üye girişi yapmanız gerekiyor. Herhangi bir Amazon üyeliğiniz varsa o üyelikle girişi yapabiliyorsunuz. Daha önce Amazon üyeliğinizle e-ticaret devinden alışveriş yapıp bir de kartınızı kaydettiyseniz o kart Amazon Prime üyeliği sırasından otomatik olarak çıkıyor ve hiçbir ekstra bilgi girmeden saniyeler içinde Amazon Prime kullanıcısı olabiliyorsunuz.Eğer Amazon Prime Video'yu akıllı tv'inizdeki uygulamadan izlemek istiyorsanız, televizyonunuzda Prime Video uygulamasını açmanız ve üye girişi kısmına tıklamanız yeterli oluyor. Size o esnada bir kod gönderiliyor ve primevideo.com/mytv adresindeki kısma çıkan kodu girdiğinizde entegrasyon sağlanmış oluyor.

Amazon Prime Video'da da tıpkı Netflix'te olduğu gibi hem orijinal içerikler hem de başka yayıncıların içerikleri bulunuyor. Tüm içerikler de Türkçe altyazılar da mevcut.

Amazon Prime

Prime Gaming de Türkiye'de

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan tek Amazon hizmeti Amazon Prime Video değil, Prime Gaming de açıldı. Yaklaşık 4 yıl önce kullanıma sunulan Twitch Prime servisi, bir süredir Prime Gaming ismi ile hizmet veriyordu.

Grand Theft Auto Online, Red Dead Online, Apex Legends, EA Sports FIFA 20 ve League of Legends gibi oyunların bulunduğu platforma da buradan giriş yapabiliyorsunuz. Prime Gaming de tıpkı Amazon Prime gibi 30 günlük deneme süresine sahip ve deneme süresinin ardından 7,90 TL olarak ücretlendiriliyor.

Amazon Prime

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum