MHP Karaman'a atama yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi, Karaman Merkez İlçe ve 5 ilçe başkanını belirleyerek, açıklama yaptı

MHP Karaman'a atama yaptı
17 Ağustos 2020 - 13:26
Milliyetçi Hareket Partisi, Karaman Merkez İlçe ve 5 ilçe başkanını belirleyerek, açıklama yaptı.

22 Ağustos - 30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan MHP Karaman Merkez İlçe Başkanlığı ve MHP İlçe Başkanlığı seçimlerinde, tek liste usulü uygulanacak.

MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar'ın yaptığı yazılı açıklamada, "kırgınlıklara yer verilmemesi" ve "pandemi süreci" gerekçe gösterilerek, kongrelerin MHP Genel Merkezi tarafından belirlenen "tek aday"larla yapılacağı duyuruldu.

MHP Karaman'a atama yaptı

Başkan Ünüvar'ın açıklamasına göre; kongre takvimi de şöyle olacak;

Karaman MHP Merkez İlçe Başkanlığı seçimi 22 Ağustos 2020'de M. Mustafa Gözel'in listesiyle,
Ayrancı MHP İlçe Başkanlığı seçimi 28 Ağustos 2020'de  Memiş Vural'ın listesiyle,
Başyayla MHP İlçe Başkanlığı seçimi 29 Ağustos 2020'de  Abdulkafi Bulut'un listesiyle,
Ermenek MHP İlçe Başkanlığı 28 Ağustos 2020'de Servet Turgut'un listesiyle,
Sarıveliler MHP İlçe Başkanlığı 29 Ağustos 2020'de Kasım Tunç'un listesiyle,
Kazımkarabekir MHP İlçe Başkanlığı 30 Ağustos 2020'de İbrahim Bardakçı'nın listesiyle.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilecek ilçe kongrelerine sadece delege ve görevlilerin katılabileceğini belirten İl Başkanı Mahmut Ünüvar, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

"Genel merkezimiz tarafından kongreler sürecinde ayrışmaya, kırgınlığa ve küskünlüğe meydan verilmemesi adına seçimlere tek liste ile girilmesi benimsenmiştir. Bu sebeple ilimizde merkez ilçe başta olmak üzere tüm ilçelerimizde birlik ve beraberlik adına tek liste ile seçime gideceğiz. Tek ses ve tek yürek olarak gerçekleştireceğimiz kongrelerin kazananı partimiz ve davamız olacaktır.

Bu süreçte yapacağımız kongrelerimiz, bundan önceki kongrelerimiz bakımından coşku ve heyecan bakımından farklı olmasa da sağlık güvenliği açısından zorunlu farklılık içermektedir. Bir şölen, bir coşku ve bir bayram havasında geçen kongrelerimizde ilk defa; kucaklaşmayı, yan yana dizilip salonları doldurmayı ve geniş katılımlı buluşmayı sağlıklı günlerde gerçekleştirmek üzere erteleme sorumluluğu taşıyoruz. Kovid-19 salgını nedeniyle, önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek olduğumuz kongrelerimize değerli hemşehrilerimizi davet edemiyoruz. Tüm sağlık tedbirlerinin alınacağı, partimize yakışır disiplin anlayışı ile gerçekleştirilecek olan kongrelere, sadece delegelerimiz ve görevli arkadaşlarımız katılacak.

22 Ağustos’ta başlayacak olan ilçe kongrelerimiz 30 Ağustos’ta tamamlanmış olacaktır. Merkez ilçede M. Mustafa Gözel, Ayrancı’da Memiş Vural, Başyayla’da Abdulkafi Bulut, Ermenek’te Servet Turgut, Kazımkarabekir’de İbrahim Bardakçı ve Sarıveliler’de Kasım Tunç ilçe başkan adaylarımız olarak seçimlere girecektir.

Kongrelerimizin teşkilatımıza, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

MHP Karaman'a atama yaptı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum