2020 İŞKUR TYP okul başvuruları

MEB 17 şehirde okullara güvenlik ve temizlik görevlisi alacak

2020 İŞKUR TYP okul başvuruları
10 Ağustos 2020 - 07:56
MEB 17 şehirde okullara güvenlik ve temizlik görevlisi alacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden yayımlanan duyurularda mezuniyet, yaş ve sınav şartı olmadan birçok şehre personel alımı yapılacağına yer veriliyor.

TYP kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına geçici personel alımları yapılıyor. Okullara yapılacak personel alımında adaylar, 9 ay çalıştırılacak. Çalışılan süre boyunca asgari ücret tutarında maaş verilecek ve sigorta devlet tarafından karşılanacak. Okulların kapanması ile birlikte bu personellerin görevleri sona erecek.

TYP ALIM YAPILAN ŞEHİRLER

İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamında aşağıdaki şehirlere personel alımı yapılacak:TYP BAŞVURU ŞARTLARI

TYP başvurusu yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),
2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘’başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ yönünde düzenleme yapılmıştır.
2019 yılında yapılan düzenleme ile ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ yönünde düzenlemeler getirilmiştir.

BAŞVURU ŞEKLİ

TYP başvurusu yapacak adayların müracaatını aşağıdaki adımları izleyerek İŞKUR resmi internet adresi e sube kısmından yapması gerekiyor.

TYP başvurusu:

https://esube.iskur.gov.tr/  linke tıklayın. Açılan sayfada İŞ ARAYAN kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın üst menüsünde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın. Daha sonra aşağıdaki resimde görülen adımları izleyerek TYP başvuru sayfasına gidin.Açılan sayfada il seçimi yaparak ARA butonuna tıklayın. Aşağıda, TYP ilanları sıralanacaktır. Bu ilanlara , ilan numarasının üzerine tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum