Yüzücülerimiz Karaman tarihine geçtiler

Mersin'de düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme ޞampiyonası'nda Karamanlı yüzücüler büyük başarı yakaladılar

17 Mayıs 2017 - 10:38

Mersin'de düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme ޞampiyonası'nda Karamanlı yüzücüler büyük başarı yakaladılar.

Okullararası Bedensel Engelliler Türkiye ޞampiyonasında Karaman'ı temsil eden sporcular 6 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile Karaman yüzme tarihine adlarını yazdırdılar.

ޞampiyonanın ilk gününde 4 altın madalya ve 1 bronz madalya elde eden yüzücülerimiz, ikinci günde de 2 altın ve 1 gümüş madalya kazandılar.

Neslihan Kılıçoğlu çıktığı ikinci gün müsabakalarında, s4 grubunda 50 metre sırtüstü yarışında altın madalyaya uzanırken, 100 metre kurbağalama yarışında da birinciliği kimseye kaptırmayarak katıldığı 4 kategoride de Türkiye ޞampiyonu oldu.

[caption id="attachment_13529" align="alignnone" width="800"] Antrenör Aziz Hopyar, Emirhan Kılınç, Neslihan Kılıçoğlu[/caption]

Emirhan Kılıç da 100 metre sırtüstü yarışında gümüş madalyaya uzanarak ilk gün kazandığı iki Türkiye ޞampyonluğunun yanına 1 de Türkiye İkinciliği ekledi.

Yarışmalar tamamlandığında antrenör Aziz Hopyar yönetimindeki Karamanlı yüzücüler 6 altın madalya, 1 gümüş madalya ve 1 bronz madalya kazanarak hem şampiyonanın hem de Karaman'ın tarihine altın harflerle adlarını yazdırdılar.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum