Reklamı Geç

Yıllık İşletme Cetveli için son gün 30 Nisan

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin 2020 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvellerini, 30 Nisan 2021 günü saat 24:00’a kadar vermeleri gerektiğini bildirdi.

Yıllık İşletme Cetveli için son gün 30 Nisan
09 Nisan 2021 - 10:30
   Sanayi Sicil Belgelerinin vize işlemleri 2 yılda bir yapılmakta olup, vize tarihi en son 2019 yılı ve belge tarihindeki gün-ay dikkate alınarak vize işlemleri için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfasından veya e-devlet üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemine elektronik ortamda girmeleri gerekiyor. Vize işlemlerini yaptırmayan sanayi işletmelerinin Sanayi Sicil Belgeleri geçersiz sayılacağından, bu belge ile sağlanan haklardan yararlanamayacaklar.
    
   Yine; 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 1’inci maddesinde yapılan tanım ve Sanayi Sicil Tebliğinin 12’nci maddesinde belirtilen ürün sınıflaması esas alınarak işletmelerin sanayi siciline kayıt zorunluluğu bulunmakta. İşletmelerin üretime başlama tarihinden itibaren 2 ay içerisinde sanayi siciline kayıt olmaları gerekiyor. Sanayi siciline tescilini yaptırmamış olan işyeri ve işletmeler için 2021 yılı içerisinde uygulanacak idari para ceza miktarı 1.730,00 (binyediyüzotuz) TL.olarak belirlendi.
    

YORUMLAR

  • 0 Yorum