Yaz kampına başvurular başladı

Her yıl düzenlenen Yaz Gençlik Kamplarına katılmak için başvuru süresi başladı

02 Mayıs 2017 - 13:25

Her yıl düzenlenen Yaz Gençlik Kamplarına katılmak için başvuru süresi başladı.

120 Bin gencin yararlanması planlanan kamplara ilk başvurular 1 - 25 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

İkinci dönem müracaatları da 25 Mayıs - 10 Temmuz tarihlerinde yapılabilecek kamplarda katılım tamamen ücretsiz. Katılımcıların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca karşılanacak.

36 Gençlik Kampına katılacak gençlerin tamamına seyahat ve sağlık sigortası yapılarak, teminatlar çerçevesinde sağlık hizmetleri de verilecek.

Kız ve erkek gruplarının ayrı ayrı katılacağı 7 günlük kamplara başvurular online olarak internetten yapılabilecek.

Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecek.

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; Aile aylık net geliri 1.404 TL’nin altında olanlara, 2016 - 2017 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, Gençlik merkezi üyelerine, Kamplarımıza katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara,Yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacak.

2016 yılı içerisinde olağanüstü hal nedeniyle iptal edilen kamp dönemlerine katılım hakkı kazandığı halde gidemeyenlerin, ޞehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa karılmaları doğrudan gerçekleştirilecek.Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacak. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekecek.

Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecek. 12-13 yaş grubu (2004-2005 doğumlular) kızlar Mavi(Deniz) kamplara, 14-22 yaş grubu (1995-2003 doğumlular) kızlar Yeşil(Doğa) kamplara, 12-15 yaş grubu (2002-2005 doğumlular) erkekler Mavi(Deniz) kamplara, 16-22 yaş grubu (1995-2001 doğumlular) erkekler Yeşil(Doğa) kamplara başvuru yapabilir.12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kayıt olamadıkları yaz kampına başvuruda eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecek. Yaz kamplarına katılmak isteyenler, kamp kataloğuna “ http://kampbasvuru.gsb.gov.tr/Basvuru.aspx “ adresinden ulaşabilirler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum