Türkiye'de 2 bin dernek silahlanıyor!

"Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" şeklindeki ifadesinin ardından, Türkiye'de silahlanan derneklerle ilgili gündem oluştu

Türkiye'de 2 bin dernek silahlanıyor!
21 Eylül 2020 - 13:55
"Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" şeklindeki ifadesinin ardından, Türkiye'de silahlanan derneklerle ilgili gündem oluştu.

Ünlü, yurt genelinde 2 bin civarında selefi yanlısı derneğin silahlandığını öne sürdü. Cumhuriyet Savcısı’nın çağırması halinde, bu selefi yanlısı derneklerden en az 150’sini isim isim kendilerine söyleyeceğini ifade eden Cübbeli Ahmet Hoca, "Bazı yerlerde de yasak olmasına rağmen mescitler açtıklarını öğrendim” açıklamalarında bulundu.

Cübbeli Hoca

"Tahkikat başladı"

Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy tarafından yapılan açıklamada, "Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı kayıtsız kalmamız mümkün değildir" denilerek, "Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır" ifadelerine yer verildi.

Cübbeli Hoca tweet

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum