TOKİ teslimi başlıyor

Karaman'da tamamlanan 998 TOKİ konutunun hak sahipleri, evlerini Nisan ayında teslim alacak

24 Mart 2018 - 17:26
Karaman'da tamamlanan 998 TOKİ konutunun hak sahipleri, evlerini Nisan ayında teslim alacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tamamlanan konutların teslimi ile ilgili açıklama yaptı:

"Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen "Konut Teslim Programı" çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Prokon Müh. ve Müş. A.ޞ. & Beşer Müh. Müş. Ltd. ޞti. Ortak Girişimi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Konut teslimleri Toplu Konut ޞantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09.00’da başlanacaktır. 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.ޞ. Sanayi Sitesi ޞubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir.

Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinde önce Banka şubesine başvuracaktır. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.ޞantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

• Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),
• Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,
• Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,
• KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından "Konut Teslim Tutanağı" ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan "Konut Tespit Föyü" imzalatılacaktır."

Kim ne zaman teslim alacak?

998 konutun dağıtım planı da açıklandı. İşte konutlar ve teslim tarihleri:

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum