Tıp Fakültesi seçim balonudur

CHP Karaman Milletvekili Adayı İsmail Atakan Ünver, Karaman'a açılacağı söylenen tıp fakültesinin 2015 seçimlerinde de müjde olarak verildiğini söyledi

05 Haziran 2018 - 22:13
CHP Karaman Milletvekili Adayı İsmail Atakan Ünver, Karaman'a açılacağı söylenen tıp fakültesinin 2015 seçimlerinde de müjde olarak verildiğini söyledi.

Yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Ünver, 1 Kasım 2015 seçimlerinde de Karaman'a tıp fakültesi açılacağının söylendiğini, ancak geçen 3,5 yıl boyunca bir daha hatırlanmadığını söyledi.

Ünver, açıklamasında şunları kaydetti:
"TIP FAKÜLTESİ BALONU YİNE GÖKLERDE

Dün yerel basınımızda yer alan haberlerde AK Parti Milletvekili ve 1. sıra adayı Sayın Recep ޞeker'in Karaman'a tıp fakültesi müjdesi verdiği bilgileri yer almıştır.

Böyle bir müjdeyi duyunca biz de "keşke" dedik. Keşke dedik ama geçmişi de anımsamadan edemedik. Basınımızda yer alan 7 Ekim 2015 tarihli ve yine Sayın Recep ޞeker kaynaklı Karaman'a kısa sürede tıp fakültesi getirileceği yönündeki haberlerde de Necmettin Erbakan Üniversitesi ile protokol yapıldığı; hatta yer bile belirlendiği bilgisi yer almaktaydı. Ancak aradan geçen üçbuçuk yıla rağmen Karaman'a tıp fakültesi getirilemedi.

Aslında bugünle o gün arasında konjonktür açısından çok da fark yok. Çünkü o gün 1 Kasım seçimleri öncesiydi, bugün de 24 Haziran seçimlerinin öncesi...

16 yıldır Karaman'a tıp fakültesi kazandıramayanlar, yine her seçim öncesi yaptıkları gibi seçime yönelik algı yaratma çabasıyla ve seçime beş kala tıp fakültesi müjdesi vererek hemşerilerimin oyunu almanın peşindeler. Bu müjde karşısında şu soruyu sormak Karamanlı olarak hepimizin hakkı: "Sayın vekil; üçbuçuk yıl önce tıp fakültesinin Karaman'a getirileceği sözü vermiştiniz. Biz de sizi seçtik, Ankara'ya gönderdik. Tıp fakültesini iktidar milletvekili olduğunuz bu süre içinde neden Karaman'a kazandırmadınız?"

Bu durum bize AK Parti'nin 2011'den beri her seçim öncesi piyasaya sürdüğü "yerli uçağımız göklerde" masalını hatırlattı. Bildiğimiz gibi seçim gelince AK Parti yerli uçağımızı göklere çıkarır, seçimler bitince yerli uçak hangarlarına çekilerek kaybolur!...

Hemşerilerimden arşivleri, 1 Kasım 2015 seçimlerinden önce, özellikle Ekim 2015 ayında yerel basınımızda çıkan haberleri hatırlamalarını istirham ederim. Sayın ޞeker, o dönem de tıp fakültesi müjdesi vermişti. Üç buçuk yıl boyunca tıp fakültesini hatırlamayanlar için şunu söyleyebiliriz; "yapamadıkları, yapamayacaklarının da teminatıdır."

Keşke yapabilseler... Ama önce her seçim öncesi bir balon uçurmaktan vaz geçip hemşerilerime, söz vermelerine rağmen tıp fakültesini üçbuçuk yıldır, hatta iktidarda oldukları son 16 yıldır neden getiremediklerinin, yeni devlet hastanesi yapıldıktan sonra Karaman'da düşen hasta yatak sayısının ve atıl bırakılan yahut yıkılan sağlık kuruluşları dolayısıyla kaybolan milli servetin hesabını versinler.

Kaldı ki müjde diye uçurdukları balon da Karaman'a tıp fakültesi kurulması yönünde başbakanlığa yapılmış bir teklif ve talepten ibaret. Zaten bu seçimden sonra başbakanlık da kalkacağından, teklif de kadük olacak, yani tıp fakültesi müjdesi, bir ölü doğumun hikayesi !..."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum