Şırnak'ta helikopter düştü

ޞırnak'ın Uludere ilçesi ޞenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23

31 Mayıs 2017 - 22:06


ޞırnak'ın Uludere ilçesi ޞenoba beldesinden kalkan ve içerisinde 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile albay ve yarbayların da bulunduğu helikopter düştü. İlk bilgilere göre, 13 şehidimizin olduğu öğrenilirken helikopterin Uludere-Beytüşşebap yüksek gerilim hattına çarpması sonucu düştüğü belirtildi.
Düşen helikopterde 1'i kadın 13 askerin olduğu bildiriliyor.


ޞırnak'ın Uludere ilçesine bağlı ޞenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.


ޞırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, Cougar tipi helikopterin havalandıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düştüğü bildirildi.


Açıklamada, olay yerine kurtarma ekiplerinin intikal ettiği bildirildi.BAޞBAKAN YARDIMCISI ޞİMޞEK: YÜREОİMİZE KOR ATEޞLER DÜŞžTÜ


Başbakan Yardımcısı Mehmet ޞimşek acı kazadan sonra Twitter'dan bir açıklama yaptı ve "ޞırnak'tan acı bir kaza haberi, yine yüreğimize kor ateşler düştü. ޞehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun..." mesajını paylaştı.FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum