Semt sahaları sayısı artıyor

Bugüne kadar 20 ayrı semt sahasını hizmete sunan Karaman Belediyesi, Sümer Mahallesi, Alacasuluk Mahallesi, Osman Gazi MAhallesi, Gazi Dükkan Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Mümine Hatun Mahallesi

12 Temmuz 2018 - 10:34
Bugüne kadar 20 ayrı semt sahasını hizmete sunan Karaman Belediyesi, Sümer Mahallesi, Alacasuluk Mahallesi, Osman Gazi MAhallesi, Gazi Dükkan Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Mümine Hatun Mahallesi ve Elmaşehir Mahallesinde de sentetik çim saha yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları söyledi:
Daha Sağlıklı Nesiller İçin Çalışıyoruz

"Biz en çok gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğe güvenle taşınması, daha sağlıklı nesillerin yetişmesine yönelik çalışmalar sürdürüyor ve bu noktada önemli eserlere imza atıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana farklı bölgelerde 9 Futbol sahası, 8 basketbol sahası ve 3 tane de voleybol sahası yaptık. Bu yatırımlarla çocuklarımıza ve gençlerimize mahallelerinde modern tesislerde spor yapabilme imkanı oluşturduk ve oluşturmaya devam ediyoruz.

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz şimdi de Sümer, Alacasuluk, Osman Gazi, Gazi Dükkan, Ahmet Yesevi, Mümine Hatun ve Elmaşehir mahallelerine sentetik çimden oluşan 20 metre genişlik ve 40 metre uzunluğunda futbol sahalarının inşasına başladı. Yeni semt spor sahalarının etrafına bordür taşlar döşenecek ve mahalle sakinlerinin yararlanması için de geniş alana sahip yerlerde ağaç fidanları dikilerek oturma bankları konulacak. İnşallah yeni semt spor sahalarımız önümüzdeki günlerden itibaren vatandaşlarımızın hizmetine girmeye başlayacak"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum