Rıdvan Dilmen'den referandum kampanyası

Eski futbolcu ve televizyon yorumcusu Rıdvan Dilmen, sosyal paylaşım ağı twitter’da anayasa değişikliği için yapılacak referandumda 'Evet' oyu vereceğini açıkladı

25 Ocak 2017 - 10:27

Eski futbolcu ve televizyon yorumcusu Rıdvan Dilmen, sosyal paylaşım ağı twitter’da anayasa değişikliği için yapılacak referandumda 'Evet' oyu vereceğini açıkladı. Dilmen'in dün Twitter’dan başlattığı 'Evet' kampanyasına futbolcular Arda Turan, Burak Yılmaz ve şarkıcı Murat Boz'dan da destek geldi.

Dilmen, twitter hesabından paylaştığı kısa videoda, "Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor. Adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet ben de varım" dedi. Dilmen’in paylaşımı kısa bir süre içinde birçok kullanıcı ve takipçi tarafından paylaşılırken, Dilmen’e futbolculardan ve şarkıcılardan da destek gecikmedi.

Bir anda gündem olan bu paylaşımlara halkın desteği ve eleştirisi de gecikmedi.

Bir çok twitter kullanıcısı Rıdvan Dilmen’in bu paylaşımı yapmasındaki sebebin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için yaptığı PR çalışmasına bağlarken, bazı twitter kullanıcıları ise, referandumda oylanacak maddelerin henüz kimse tarafından tam olarak bilinmediğini ve neye evet ya da neye hayır denileceğinin belli olmadığını hatırlattı.

Dilmen’in bu paylaşımına yanıt, yine bir başka ünlüden geldi. Oyuncu Meltem Cumbul anayasa referandumunda 'hayır' oyu kullanacağını Twitter'dan açıkladı, sosyal medyada büyük ses getirdi.

Yine bu Dilmen'in paylaşımına bir başka karşı görüş de bir milletvekilinden geldi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal paylaşım sitesinde, Rıdvan Dilmen'in futbolculuk yıllarındaki "Şeytan" lakabına gönderme yaparak #ŞeytanaUymaHAYIRde hastag'ını yayınlayarak tartışmalara başka bir boyut getirdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum