Polisi jandarmaya şikayet etti

Karaman'da yapılan kontrolünde alkollü çıkan sürücü, jandarmaya giderek, alkol muayenesi yapan polisleri dava etti

09 Nisan 2018 - 19:47
Karaman'da yapılan kontrolünde alkollü çıkan sürücü, jandarmaya giderek, alkol muayenesi yapan polisleri dava etti.

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre, Karaman - Konya yolundaki trafik kontrol noktasında, Karaman Bölge Trafik ޞubesi ekiplerince durdurularak alkol muayenesinden geçirilen S.A. isimli sürücünün alkollü olduğunun belirlendi.

Sürücünün 0,25 promil alkollü çıkması nedeniyle hakkında idari işlem uygulanarak, alkollü araç kullanmaktan ehliyetine de el konulduğu öğrenildi.

Sürücü S.A. bu olayın üzerine Jandarma Karakol Komutanlığına başvurarak, kendisinin şeker hastası olduğunu, hastalığı ile ilgili kullandığı ilaçlar nedeniyle yapılan muayenede alkollüymüş gibi sonuç çıktığını, kendisine alkol muayenesi yapan polislerden şikayetçi olduğunu beyan etti.

ޞikayeti Karaman Cumhuriyet Savcılığına aktaran jandarma, sürücüyü Karaman Devlet Hastanesinde yeniden alkol muayenesinden geçirdi. Ancak burada da sürücünün yapılan tahlilinde 0,6 promil alkol belirlenmesine rağmen S.A. şikayetinde ısrar etti.

Kamyonet sürücüsü S. A.'nın ehliyetine el konulmasına engel olmak için mi böyle bir yola başvurduğu, yoksa gerçekten kullandığı ilaçlar nedeniyle mi mauyenede alkol tespit edildiği mahkeme sürecindeki bilirkişi raporu ile ortaya çıkacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum