Pazar yeri değişikliğine açıklama

Karaman Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yapılan pazar yerinin değiştirilmesine sosyal medyada gelen tepkiler nedeniyle, konunun tam olarak anlaşılamadığını gören Karaman Valiliği, ikinci bir açıkl

Pazar yeri değişikliğine açıklama
08 Ekim 2020 - 17:02
Karaman Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yapılan pazar yerinin değiştirilmesine sosyal medyada gelen tepkiler nedeniyle, konunun tam olarak anlaşılamadığını gören Karaman Valiliği, ikinci bir açıklama ile kamuoyunu bilgilendirdi.

Valilik açıklamasında;

"İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu 07.10.2020 tarihli ve 96 sayılı karar ile Dr. Aziz Tarhan Caddesinde Cumartesi günleri kurulan semt pazarının 10.10.2020 ve 17.10.2020 tarihlerinde Perşembe Pazarının kurulduğu Kemal Kaynaş caddesinde kurulması kararı alınmıştır.

Bu karar;
Cumartesi pazarının kurulduğu Dr. Aziz Tarhan Caddesine yakın olan Cedit, Kirişçi, Hamidiye, Mahmudiye mahallelerinde vaka yoğunluğunun fazla olması,

Vakaların yoğun olduğu bazı apartman ve evlerin girişlerinin Cumartesi Pazarına açılması, izolasyon altında olan vatandaşların evlerinde olup olmadıklarının kontrol edilmesini ve bu vatandaşların pazara girişlerinin kontrol altına alınmasını zorlaştırması nedeniyle alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Pazar yeri değişikliğine açıklama

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum