Paşa'ya müze ve kültür merkezi

Türk milletinin varlık yokluk mücadelesi verdiği Birinci Dünya Savaşı ile Kurtuluş Savaşı yıllarında özellikle Doğu Anadolu'da gösterdiği kahramanlıklar dolayısıyla "Şark Fatihi" unvanı ile anılan ask

Paşa'ya müze ve kültür merkezi
08 Ekim 2020 - 22:49
Türk milletinin varlık yokluk mücadelesi verdiği Birinci Dünya Savaşı ile Kurtuluş Savaşı yıllarında özellikle Doğu Anadolu'da gösterdiği kahramanlıklar dolayısıyla "Şark Fatihi" unvanı ile anılan asker ve devlet adamı Kazım Karabekir Paşa (Musa Kazım Karabekir) anısına Karaman'ın Kazımkarabekir İlçesine yapılacak olan ‘Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi’ için çalışmalar başlıyor.

Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi

Kazımkarabekir Kaymakamı Muhammed Enes Çıkrık, Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Kazımkarabekir İl Genel Meclisi Üyesi Durmuş Demirci ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Evren Çakır, Kültür Merkezinin yapılacağı alanda incelemeler yaparak çalışmaların ilk adımlarını attılar.

Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi

Kazım Karabekir Paşa Müze ve Kültür Merkezi, 8500 metrekarelik bir alanda yapılacak. İller Bankası desteği de kullanılacak projede, çocuk eğitim alanları, Kazımkarabekir Paşa’nın hatıratlarının sergileneceği müze, konferans ve fuaye salonu yer alacak.

Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi

Projenin tamamlanması ile Karaman ve Kazımkarabekir ilçe turizmine katkı sağlaması da hedefleniyor.

Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi Kazımkarabekir Paşa Müzesi ve Kültür Merkezi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum