Okulların açılış tarihi belli oldu!

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle, ülke genelinde milyonlarca aile okulların açılıp açılmayacağı konusunda merak içindeyken, konuya ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi

Okulların açılış tarihi belli oldu!
11 Ağustos 2020 - 14:01
Koronavirüs tedbirleri nedeniyle, ülke genelinde milyonlarca aile okulların açılıp açılmayacağı konusunda merak içindeyken, konuya ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi.

Bakan Ziya Selçuk konuya ilişkin son yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

"ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİ RİSKE ETMEYİZ

Risklerimiz nelerdir. Bütün bunları kurumlarla konuşarak almaya çalışıyoruz. Hiçbir öğretmenimizin, çocuğumuzun riske gireceği bir duruma asla müsaade etmeyiz. Biz bir öğrencimizin zarar göreceği bir duruma onları sokarak ülkede karmaşa oluşturmak konusunda bir adım atabilir miyiz? Böyle bir konu olur mu! Bilim Kurulu'na danışıyoruz. Dünyadaki diğer ülkeleri de günlük olarak izliyoruz. Biz bu meseleye bakanlıklarımız olarak sarıldık. Güçlü tutuyoruz. Şuna güvensin toplum; böyle bir karar alınırken riskle ilgili durumlarda bir sıkıntı varsa asla bir karar almayız. Toplum buna şiddetle buna insansın. Bir şekilde bizim bu konularda verilecek kararımızı dikkatle verdiğimize emin olsunlar.NİYETİMİZ OKULLARI AÇMAK

Şimdiden 2 ay sonrası için net bir şey söyleyerek bağlamamız lazım. 2 ay sonrasına ilişkin tabloyu bilmiyoruz ki net bir şeyden bahsedelim. Bu konu pedagolojik bir konu. Bu meseleyi daha bütünsel düşünmek lazım. Ana kararlardan birisi, Bilim Kurulu ile ilişkili bir konu. Bizim amacımız okulları açmak ve açacağız. Bunun için de her türlü şartı iyileştirmek noktasında büyük bir gayretin içindeyiz. Yani bizim niyetimiz okulları açmaktır.

31 AĞUSTOS'TA OKULLARI AÇMAYA HAZIRIZ

Her yerde normalleşmeden söz ederken, sinemadan sokakta sporda sanatta vs okullarla iligli tümüyle ilgili bir kısıtın olması elbette söz konusu olmayacaktır. Biz bununla ilgili takibi yapıp en sağlıklı kararı çocuklarımız ve öğretmenlerimiz için veririz. 31 Ağustos'ta okulları açmaya hazırız."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum