Yıldızlar Milli Takım Seçmeleri 26 - 27 Temmuz tarihlerinde Karaman'da yapıldı.
Türkiye Tekvando Federasyonunun düzenlediği seçmeler Kazım Karabekir Spor Salonunda yapıldı.
Karaman'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen seçme müsabakalarında 53 ilden 200 sporcu mücadele etti.
Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonasında milli takım forması giyecek sporcuların seçildiği müsabakalar kadınlar ve erkeklerde 10 kategoride düzenlendi.
İki gün süren mücadeleler sonrasında Türkiye'yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek sporcular belirlendi.
Müsabakalar sonunda alınan sonuçlar ise şöyle;
Erkekler
33 Kg Dünya Şampiyonası Mert Dönmez - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Merdan Çalık - İstanbul
37 Kg Dünya Şampiyonası Ömer Delibaşlar - İzmir Direkt,
Avrupa Şampiyonası Koray Yiğit Öztürk - Ankara
41 Kg Dünya Şampiyonası Yiğithan Kılıç Ankara,
Avrupa Şampiyonası Yiğithan Kılıç - Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Zeynel Fırat Tanrıverdi - İzmir
45 Kg Dünya Şampiyonası Furkan Kadir Gürel - İzmir Direkt,
Avrupa Şampiyonası Bilal Küskü - İstanbul
49 Kg Dünya Şampiyonası Kadir Şantaş - Ankara - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Ömer Yasin Orhan - İstanbul
53 Kg Dünya Şampiyonası Mahmut Küskü - İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Oğuz Tokgöz - Tekirdağ
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Bedirhan Akdeniz - Erzincan
57 Kg Dünya Şampiyonası İbrahim Uğur Kamburoğlu - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası İbrahim Uğur Kamburoğlu - Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Gökhan Emre Kesgin - Samsun
61 Kg Dünya Şampiyonası Yasin Yetiş Kaptan İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Mehmet Erdoğan - Osmaniye
65 Kg Dünya Şampiyonası Ahmetcan Timağur - İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Talha Enes Kamber - Kocaeli
+65 Kg Dünya Şampiyonası İbrahim Tunca - İstanbul Direkt,
Avrupa Şampiyonası Ali Kirazlı - Denizli
Kadınlar
29 Kg Dünya Şampiyonası Aleyna Demir - Ankara - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Hatice Bengü Dağ - Uşak
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Rümeysa Akar - Düzce
33 Kg Dünya Şampiyonası Elif Su Gençyılmaz - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Nazlı İrem Dinç - Ankara
37 Kg Dünya Şampiyonası Azra Çavuş Tekirdağ,
Avrupa Şampiyonası Gökçe Göğebakan - Çanakkale
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Fatma Eylül Koca - Bartın
41 Kg Dünya Şampiyonası Zeynep Taşkın - Çanakkale Direkt,
Avrupa Şampiyonası Zehra Altun - İstanbul
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) İdil Zafer - Tekirdağ
44 Kg Dünya Şampiyonası Tuğçe Cankurt - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Şefika Çakal - Kırklareli
47 Kg Dünya Şampiyonası Işıl Zafer - Tekirdağ - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Işıl Zafer - Tekirdağ
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Esmanur Ersoy - Ankara
51 Kg Dünya Şampiyonası Dilara Kartal - Eskişehir - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Beyzanur Malkoç - Düzce
55 Kg Dünya Şampiyonası Zeynep Şeyma Turhan - Eskişehir,
Avrupa Şampiyonası Ceyda Akagündüz - İzmir
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Ayşe Sıla Kırcaoğlu - Kastamonu
59 Kg Dünya Şampiyonası Huriye Nur Ergin - İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Rojin Cumcu - Trabzon
+59 Kg Dünya Şampiyonası Bengüsu Yılmaz - Samsun,
Avrupa Şampiyonası Aysel Nur Sağlık - Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Ekin Su Öner - Ankara
Seçmelerde mücadele eden 3 Karamanlı sporcunun 3. turda seçmelere veda ettikleri öğrenildi.
Türkiye Tekvando Federasyonunun düzenlediği seçmeler Kazım Karabekir Spor Salonunda yapıldı.
Karaman'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen seçme müsabakalarında 53 ilden 200 sporcu mücadele etti.
Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonasında milli takım forması giyecek sporcuların seçildiği müsabakalar kadınlar ve erkeklerde 10 kategoride düzenlendi.
İki gün süren mücadeleler sonrasında Türkiye'yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek sporcular belirlendi.
Müsabakalar sonunda alınan sonuçlar ise şöyle;
Erkekler
33 Kg Dünya Şampiyonası Mert Dönmez - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Merdan Çalık - İstanbul
37 Kg Dünya Şampiyonası Ömer Delibaşlar - İzmir Direkt,
Avrupa Şampiyonası Koray Yiğit Öztürk - Ankara
41 Kg Dünya Şampiyonası Yiğithan Kılıç Ankara,
Avrupa Şampiyonası Yiğithan Kılıç - Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Zeynel Fırat Tanrıverdi - İzmir
45 Kg Dünya Şampiyonası Furkan Kadir Gürel - İzmir Direkt,
Avrupa Şampiyonası Bilal Küskü - İstanbul
49 Kg Dünya Şampiyonası Kadir Şantaş - Ankara - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Ömer Yasin Orhan - İstanbul
53 Kg Dünya Şampiyonası Mahmut Küskü - İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Oğuz Tokgöz - Tekirdağ
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Bedirhan Akdeniz - Erzincan
57 Kg Dünya Şampiyonası İbrahim Uğur Kamburoğlu - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası İbrahim Uğur Kamburoğlu - Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Gökhan Emre Kesgin - Samsun
61 Kg Dünya Şampiyonası Yasin Yetiş Kaptan İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Mehmet Erdoğan - Osmaniye
65 Kg Dünya Şampiyonası Ahmetcan Timağur - İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Talha Enes Kamber - Kocaeli
+65 Kg Dünya Şampiyonası İbrahim Tunca - İstanbul Direkt,
Avrupa Şampiyonası Ali Kirazlı - Denizli
Kadınlar
29 Kg Dünya Şampiyonası Aleyna Demir - Ankara - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Hatice Bengü Dağ - Uşak
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Rümeysa Akar - Düzce
33 Kg Dünya Şampiyonası Elif Su Gençyılmaz - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Nazlı İrem Dinç - Ankara
37 Kg Dünya Şampiyonası Azra Çavuş Tekirdağ,
Avrupa Şampiyonası Gökçe Göğebakan - Çanakkale
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Fatma Eylül Koca - Bartın
41 Kg Dünya Şampiyonası Zeynep Taşkın - Çanakkale Direkt,
Avrupa Şampiyonası Zehra Altun - İstanbul
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) İdil Zafer - Tekirdağ
44 Kg Dünya Şampiyonası Tuğçe Cankurt - Ankara Direkt,
Avrupa Şampiyonası Şefika Çakal - Kırklareli
47 Kg Dünya Şampiyonası Işıl Zafer - Tekirdağ - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Işıl Zafer - Tekirdağ
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Esmanur Ersoy - Ankara
51 Kg Dünya Şampiyonası Dilara Kartal - Eskişehir - Direkt,
Avrupa Şampiyonası Beyzanur Malkoç - Düzce
55 Kg Dünya Şampiyonası Zeynep Şeyma Turhan - Eskişehir,
Avrupa Şampiyonası Ceyda Akagündüz - İzmir
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Ayşe Sıla Kırcaoğlu - Kastamonu
59 Kg Dünya Şampiyonası Huriye Nur Ergin - İstanbul,
Avrupa Şampiyonası Rojin Cumcu - Trabzon
+59 Kg Dünya Şampiyonası Bengüsu Yılmaz - Samsun,
Avrupa Şampiyonası Aysel Nur Sağlık - Ankara
(Avrupa Şampiyonası Kotalı Sporcu) Ekin Su Öner - Ankara
Seçmelerde mücadele eden 3 Karamanlı sporcunun 3. turda seçmelere veda ettikleri öğrenildi.