Meslek edindirme kursları protokolü imzalandı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği iş birliğinde sürü yönetimine ilişkin meslek edindirme kurslarının düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.

Meslek edindirme kursları protokolü imzalandı
23 Mart 2021 - 11:55 - Güncelleme: 31 Mart 2021 - 11:05
   Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen protokol imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın yanı sıra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şevket Sarıkaya ve Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Yücel Yaman katıldı.

   Protokole ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Karaman İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği iş birliğinde, sürü yönetimi alanında çalışanların niteliklerini artırmak, istihdam edileceklerin meslekî eğitimi ve belgelendirilmelerine ilişkin protokol imzalanacağını ifade etti.

   Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şevket Sarıkaya protokolle projeden yararlanacak kursiyerlerin sigorta primlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağını belirterek bu tür çalışmaların meslek edinme ve mesleki gelişim bakımından önemli olduğuna değindi.

   Karaman ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Yücel Yaman ise protokolde yer alan her iki kuruma da teşekkür ederek istihdamın arttırılması için kurumlar arası iş birliği ile eğitimlerin yararlı olacağını ifade ederek protokolün hayırlı olmasını diledi.

   Program, protokolün imzalanması ve günün anısına çekilen fotoğrafların ardından son buldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum