Koronavirüsü atlatanlar dikkat! O hastalıkları tetikliyormuş

Yarattığı farklı etkilerle dikkat çeken koronavirüsle ilgili uyarıda bulunan uzmanlar, koronavirüsü atlatan kişilerin sonraki sürece de dikkat etmesi gerektiğini söylüyor.

Koronavirüsü atlatanlar dikkat! O hastalıkları tetikliyormuş
09 Aralık 2020 - 21:04

Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüsü ( Covid -19) bazı insanlar hafif geçirirken bazıları ise ağır geçirebiliyor. Aynı zamanda virüs vücuda girdikten sonra kas kaybı, pıhtı atması, zatürre gibi kişiden kişiye de farklı etkiler gösterebiliyor. Bu kapsamda Covid – 19’u atlattıktan sonraki süreçte uygulanması gereken tedaviler, vatandaşların gündelik yaşama devam etmesi için büyük önem taşıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yoğun bakım sonrası gördüğü fizik tedavi süreci ise bu durumun en güncel örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz yılın son haftalarında Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa bir süre sonra küresel bir salgın halini alan Yeni Tip Koronavirüs (Covid -19) dünyada etkisini artırmaya devam ediyor. Kişiden kişiye kolaylıkla yayılan Covid-19’u geçirenlerin bazıları tamamen iyileşirken bazıları ise başka sağlık sorunları ile karşılaşabiliyor. En sık görülen problemler ise kas kaybına bağlı hareket etme zorluğu ve pıhtı atması sonucu oluşan felç tablosu olarak karşımıza çıkıyor. Sonradan ortaya çıkan bu problemlere ise erken müdahale büyük önem taşıyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum