Sosyal medyada karikatürlerini paylaşan herkese 18 bin liralık telif davası açacağı iddia edilen Erdil Yaşaroğlu ve Selçuk Erdem'e tepkiler çığ gibi büyüdü.
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/karikat.jpg)
Twitter'da TT olan Karikatürist Erdil Yaşaroğlu gelen tepkilere cevaben bir açıklama yaptı. Erdil Yaşaroğlu telif iddialarına Twitter adresi üzerinden cevap verdi.
[caption id="attachment_45863" align="alignnone" width="850"]
Erdil Yaşaroğlu[/caption]
Yaşaroğlu, "Arkadaşlar merhaba, biz karikatürcüler internette paylaşılan 'her karikatürümüze dava açıyoruz' diye yanlış bilgiler dolaşıyor. Sosyal medyadan sevdiğiniz karikatürlerimizi paylaşabilirsiniz. Bu bizi mutlu eder.
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/karikat2.png)
Biz sadece izin almadan, ticari amaçlarla karikatürlerimizi yayımlayan kişi ve kurumlara karşı telif haklarımızı savunuyoruz. Dergilerin yaşaması, yeni karikatürlerin çizilmesi ve yeni karikatüristlerin yetişmesi için haklarımızı korumaya çalışıyoruz." dedi.
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/twit.jpg)
[caption id="attachment_45865" align="alignnone" width="850"]
Selçuk Erdem[/caption]
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/karikat.jpg)
Twitter'da TT olan Karikatürist Erdil Yaşaroğlu gelen tepkilere cevaben bir açıklama yaptı. Erdil Yaşaroğlu telif iddialarına Twitter adresi üzerinden cevap verdi.
[caption id="attachment_45863" align="alignnone" width="850"]
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/erdilyasaroglu.jpg)
Yaşaroğlu, "Arkadaşlar merhaba, biz karikatürcüler internette paylaşılan 'her karikatürümüze dava açıyoruz' diye yanlış bilgiler dolaşıyor. Sosyal medyadan sevdiğiniz karikatürlerimizi paylaşabilirsiniz. Bu bizi mutlu eder.
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/karikat2.png)
Biz sadece izin almadan, ticari amaçlarla karikatürlerimizi yayımlayan kişi ve kurumlara karşı telif haklarımızı savunuyoruz. Dergilerin yaşaması, yeni karikatürlerin çizilmesi ve yeni karikatüristlerin yetişmesi için haklarımızı korumaya çalışıyoruz." dedi.
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/twit.jpg)
[caption id="attachment_45865" align="alignnone" width="850"]
![Karikatür paylaşanlar dikkat!](https://www.haberkaraman.com/images/haberler/2020/09/selcuk-scaled.jpg)