Karaman'ın karanlık yüzü

Belediyemiz sürekli yaptığı çalışmalarla Karaman'ı güzelleştiredursun, unuttuğu bir mekan var ki, kelimenin tam anlamıyla Karaman'ın karanlık yüzü oldu

24 Nisan 2018 - 18:14
Belediyemiz sürekli yaptığı çalışmalarla Karaman'ı güzelleştiredursun, unuttuğu bir mekan var ki, kelimenin tam anlamıyla Karaman'ın karanlık yüzü oldu.

Esrar, tiner, baly, her türlü uyuşturucu hap ve uyuşturucu ot, kadın ticareti... Ne kadar çirkinlik, ne kadar kötülük varsa, Karaman Gökkuşağı Havuzunu mesken tutmuş durumda.

Karaman Belediyesinin il genelindeki çalışmalarını gözardı etmek, yok saymak elbette mümkün değil. Türk Dünyası Kültür Parkından, Piri Reis Vadisi projesine, Seyir Teraslarından, köprülü kavşaklara, alt geçitlere, üst geçitlere, irili ufaklı parklara... Hepsini takdir ediyor, Karaman'a çakılan en ufak çivinin bile hatırını güdüyoruz. Ancak Gökkuşağı Havuzunun neden unutulduğunu, neden terk edildiğini, neden hapçının, otçunun, tinercinin, kadın ticaretinin, türlü melanetin meskeni olmasına göz yumulmuş halde olduğunu anlamıyor, anlayamıyoruz...ޞeyh ޞamil Mahallesi sakinleri de neden bu vahamete mahkum edildiklerini düşünüyorlar. Hemen her gün karanlık yüzlerin, karanlık işlerin kol gezdiği bu mekan nedeniyle sokağa çıkmaya korktuklarını söylüyorlar.

Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü acaba böyle bir mekandan habersiz mi ? Sayın Başkan Ertuğrul Çalışkan, yatırımları, projeleri gezerken ޞeyh ޞamil Mahallesindeki bu çürümeye terk edilmiş kamu malını hatırlamaz mı? Hem ޞeyh ޞamil Mahallesi sakinleri soruyor, hem de tüm okuyucularımız adına biz soruyoruz.

Karaman'ın karanlık yüzünü kim aydınlatacak ?

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum