Karaman'da yağışlar başlıyor

Türkiye'nin batı kesimlerinin 28 Ekim Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren, Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın et

Karaman'da yağışlar başlıyor
27 Ekim 2020 - 22:20
Türkiye'nin batı kesimlerinin 28 Ekim Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren, Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın ülkemiz genelinde etkili olacağı bekleniyor.

Karaman'da yağışlar başlıyor

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesinin kuzey ve batısı ile Kıyı Ege’de, perşembe günü Trakya ve Batı Akdeniz çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalacağı ve yurdumuz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

29 Ekim Perşembe ve 30 Ekim Cuma günleri Konya’nın kuzey ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde tahmin edilen yağışların; Pazar, Pazartesi ve Salı günleri ise Karaman, Konya, Aksaray ve Niğde genelinde görüleceğinin beklendiği bildirildi.

Karaman'da yağışlar başlıyor

29 Ekim günü sabah saatleri itibariyle beklenen yağışlı havanın 3 Kasım akşamına kadar etkili olması bekleniyor.

Bir süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte azalacağı ve bölgemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum