Juventus Teknik Direktörü Sarri Merih'le İlgili Fikrini Değiştirdi

Juventus'da ilk devre boyunca sıkça yedek kalan, forma şansı buldukça da taraftarları oynadığı futbol ile mest eden Merih Demiral, teknik direktör Sarri'nin gözüne girmiş gibi görünüyor

Juventus Teknik Direktörü Sarri Merih'le İlgili Fikrini Değiştirdi
26 Nisan 2020 - 15:50
Juventus'da ilk devre boyunca sıkça yedek kalan, forma şansı buldukça da taraftarları oynadığı futbol ile mest eden Merih Demiral, teknik direktör Sarri'nin gözüne girmiş gibi görünüyor. Geride kalan haftalarda De Ligt'te ısrarcı olan Sarri, bu tutumu nedeni ile Merih'i mutsuz etmiş, yıldız tahminx savunmacının farklı takımlara gideceği dedikodularına sebep olmuştu.

Merih ile Sarri'nin Yıldızı Barıştı Mı?

Merih Demiral'ı hem kulüp bazında gösterdiği çalışkanlık ve performans hem de Milli Takım'da gösterdiği kusursuz oyuna rağmen, sezonun ilk yarısında ilk 11'de izleme şansımız pek olmadı. Merih, sonradan oyuna girdiği tüm karşılaşmalar ve ilk 11'de çıktığı maçlarda hem Juventus taraftarının hem de dünya futbol piyasasının bir hayli ilgisini çekti.

Sergilediği performansa rağmen De Ligt'in arkasında yedek kalan ve bir türlü istediği formaya kavuşamayan Milli banko maçlar futbolcu hakkında, takımdan ayrılacağına dair dedikodular yayılmaya başlamıştı. Teknik Direktör Sarri, bu hafta yaptığı açıklamalar ile şaşırttı. Sarri'nin Merih hakkındaki yorumu ise etrafına enerji saçtığı yönündedir.

Milan'ın Bitmeyen Merih Sevdası

Merih Demiral'ın Juventus'a transferi mobilbahis giriş bir haylı hızlı gelişmişti. Merih'in transferinde ısrarcı olan tek kulüp, Juventus değildi. Transferi sonrası Milan'ın peşini bir türlü bırakmadığı Merih Demiral, ezeli rakibinin kancasından da kurtulamadı. Sezonun ilk yarısı boyunca yedek kalması üzerine, görüşmeleri sıklaştıran ve Merih'i ısrarla kadrosunda görmek isteyen Milan teknik ekibi, futbolcunun durumu hakkında çok defa Juventus ile iletişime geçti. Devre arası yaklaşırken, Merih'i sıkça yedek bırakan Sarri ve Merih arasındaki betist giriş iletişim kopukluğu, bu ihtimali de güçlendiriyordu. Ancak, Sarri'nin Cagliari maçı sonrası açıklamaları, bu transferin suya düştüğünü işaret ediyor olabilir.

De Ligt'e Ödenen Bonservis Problemi

Sezon başında Juventus savunmasını gençleştirme çabaları, Merih Demiral ve De Ligt transferlerinin gerçekleşmesine sebep olmuştu. İki genç yetenekten Merih Demiral'a 18 Milyon Euro bonservis bedeli ödenirken, Ajax'tan gelen genç yetenek De Ligt için tam 85,5 Milyon Euro bonservis bedeli ödenmişti.

Sezon içerisinde saç baş yolduran De Ligt taraftarları kızdırırken, Merih için yapılan yorumlar ise tam aksi şekilde tipobet gerçekleşti. Taraftarlar, De Ligt'e ödenen bonservisin, onun 11'de oynamasına yol açtığına ve bu büyük bonservis bedelinin kaybedilmemesi için Sarri'nin, De Ligt'te ısrar ettiğine inanıyorlar.

Dün gerçekleşen karşılaşmada forma giyen Merih Demiral, Cagliari'ye karşı alınan 4-0'lık galibiyette özel işler başardı. Bu maçta De Ligt'i yedek kulübesine mahkum eden ve 90 dakika sahada kalan Merih, Sarri'nin gözüne girmiş gibi görünüyor.

Arkadaşları İle Arası Harika Ama!

Maçtan sonra Teknik Direktör Sarri, oldukça özel açıklamalarda bulundu. Kameralara ilk defa bu kadar dürüst olan Sarri, hem Merih Demiral hem de De Ligt için yaptığı açıklamalar ile şaşırttı. Merih Demiral'ın takıma enerji verdiğini ve tahminx.com çevresine enerji saçtığını söyleyen Sarri, ''Merih çok özel bir oyuncu.

Fiziksel ve mental anlamda harika gidiyor. İtalya'ya geldikten sonra onu gözlemleyip transfer etmek istedik. Burada harika işler başaracak. Arkadaşları ile de arası harika. Hem çok neşeli hem de harika bir stoper. Günden güne de iletişim problemlerini gideriyor. Merih'in arkadaşları ile arası çok iyi ama dil konusunda sıkıntıları var'', şeklinde konuştu.

De Ligt konusuna da değinen Sarri, sezon başından beri ilk defa bu oyuncu hakkında bu kadar dürüst oldu. Sarri ''De Ligt dünyanın youwin en iyi savunmacılarından biri olacak. Henüz 20 yaşında ve yolun çok başında. Kendinizi 20 yaşında evinden uzak, yeni bir dil, yeni arkadaşlar ve yeni bir atmosferde olan bir çocuğun yerine koyun, ona bu kadar yüklenmemeliyiz, göreceksiniz çok iyi olacak'' sözleri ile De Ligt'i savundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum