Jennifer'ın Düğünü/Osman Gazi Karaman'da sahnelenecek

Jennifer'ın Düğünü/Osman Gazi Karamanlı tiyatroseverlerle buluşuyor

03 Mayıs 2017 - 17:12

Jennifer'ın Düğünü/Osman Gazi Karamanlı tiyatroseverlerle buluşuyor.

Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sahnelenecek olan tiyatro oyunu Piri Reis Kültür Merkezi'nde iki seansla izleyiciyle buluşacak.

Biletlerinin 5 TL olarak belirlendiği öğrenilen tiyatro oyununu öğrenciler 3 TL ödeyerek izleyebilecekler.

İskender Pala'nın yazdığı, Hidayet Erdinç'in yönettiği oyun, temsillerine devam ediyor. Müziklerini Can Atilla, dekor tasarımını ޞirin Dağtekin Yenen, kostüm tasarımını Nalan Alaylı, ışık tasarımını Yakup Çartık, koreografisini ise Yeşim Alıç üstleniyor.

Oyunda, Nihal Tercan, Erdoğan Aydemir, Göker Ersivri, Bahar Yanılmaz, Can Sözeri, Fatih Altınağaç, Eray Cezayirlioğlu, Metehan Kuru, Emre Akarsu, Can Baykan, Begüm ޞen, Özge Sivrikaya, Murat Turhan, Ozan Uz, Zekayi Metin, Hakan Güngör , Emre Avşar, Mehmet Konu, Özden Dindar, Mehtap Gündoğdu, Merve Akaydın, İpek ޞen, Burçin Yıldırım, Fatih Kahraman, Rezzak Aklar, Murat Ceylan, Arif Mustafa Güney, Bulut Mesci, Zeynep Ender İge , Sinem Koşar rol alıyor.Oyun, 8 ve 9 Mayıs'ta Karaman'da sahnelenecek. Oyunun konusu ise şu şekilde:

Kayı Boyu'nun beyi Osman'ın hem kayın pederi, hem piri olan ޞeyh Edebalı, yakın zamanda kurulacak ve devamında neredeyse yedi yüz yıl cihana hükmeden bir imparatorluğa dönüşecek olan Osmanlı Devleti'ne Osman Bey eliyle nefes ve can vermiştir. Böylece imparatorluğun maddi ve manevi temelleri sağlam bir şekilde atılmış, dışarıdan gelecek tüm tehlikeler bu iman, inanç ve zeka ile bertaraf edilebilmiştir. Bizanslı tekfurlar, gittikçe güçlenmekte olan Osman Bey’i ortadan kaldırmak için hain bir plan yaparlar. Bilecik Tekfuru Digenis, Yarhisar Tekfuru Dukas’ın kızı Jennifer ile evlendirilecek, düğüne davetli olarak gelen Osman Bey, pusu kurulup öldürülecektir. Düğün gecesi için Bizans’ın kendi içinde de ayrı bir tezgah kurulur. İnegöl Tekfuru Nikola ve General Muzalo’nun kimsenin bilmediği bambaşka planları vardır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum