İl Jandarma Komutanlığından Öğrencilere Trafik Eğitimleri

Karaman İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığının dijital eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden trafik eğitim programına başladı.

İl Jandarma Komutanlığından Öğrencilere Trafik Eğitimleri
25 Aralık 2020 - 15:00
Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla çalışma sürdüren ekipler, salgın öncesinde öğrencilere verdikleri yüz yüze trafik eğitimlerini, korona virüs nedeniyle uzaktan bağlantı yoluyla vermeye başladı. Okul öğrencilerine EBA üzerinden eğitim veren personeller, öğrencilere trafik kurallarını tanıttı.

Eğitim ve öğrenmenin zamanı ve yerinin olmayacağı bilinci ile hareket ederek Karaman İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünde trafik görevlisi olarak görev yapan Uzm. J. VI. Kad. Çvş. Metin Karaoğlu, gelecek nesillerin bu hususta eğitilmesi ile trafik kazalarının en aza indirileceğini, her alanda olduğu gibi trafik sorununun da bilgili ve birbirine saygılı bireyler ile temelden çözülebileceğini belirtti.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından şu ana kadar merkezde Jandarma Trafik sorumluluk bölgesinde bulunan 8 okulda, 203 öğrenciye eğitim verildiği, okulların kapanacağı tarihe kadar toplam 45 okulda eğitimlerin verileceği belirtildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum