Hesabını verecekler

AK Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı Erdal Türk, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu

15 Mayıs 2018 - 19:48
AK Parti Karaman Milletvekili Aday Adayı Erdal Türk, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Milletvekili Aday adayı Erdal Türk:

"Ramazan'ı ޞerif, onbir ayın sultanı olarak yine gönüllerimizi fethetmeye geldi."

"Bu mübarek günlerde, sadece aç kalarak oruç tutmak değil; gariplerin, kimsesizlerin, yetimlerin hali ile hallenmek, vücudumuzun ve sıhhat nimetinin şükrü olarak tutacağımız oruçların, kurtuluşumuza vesile olması dilemek gerekir” diyen Türk, "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise kurtuluşa vesile olacak olan Ramazan'ı ޞerif'ten layıkıyla istifade edebilen kullardan olmamız dileğiyle, tüm hemşerilerimin mübarek Ramazan'ı ޞerif'ini kutluyorum" dedi.

Açıklamasına "İşgalci bir devlet, Filistin topraklarında masum insanları katlediyor" sözleri ile devam eden Türk, "Bu suç, tüm dünyanın gözü önünde ve fütursuzca işleniyor. Yaptıklarının hesabını vermeyeceklerini düşünüyorlar ama Mahkeme'i Kübra'da büyük hesap günü, bu ve bundan önceki tüm katliamlarının hesabını verecekler" şeklinde konuştu.

"ޞehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diliyorum" diyen Türk, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"ޞimdi zaman, tek vücut olma zamanıdır. Tüm İslam alemi bir vücudun uzuvları gibidir. Kardeşlerimizin ayağına diken batsa, bizim yüreğimiz sızlar. Uluslararası hukuk kuralları içerisinde kalarak ama asla yılmadan mücadeleye meşru zeminde devam etmemiz gerekir."

Erdal Türk son olarak: "Kudüs Filistin'in başkentidir. Kudüs İslam'ın başkentidir" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum