ENGELLERİ SPORLA AŞAN NESLİHAN'IN BAŞARISI

Karaman’da, doğuştan bedensel engelli olan 6

27 Ocak 2017 - 11:56

Karaman’da, doğuştan bedensel engelli olan 6. Sınıf öğrencisi Neslihan Kılıçoğlu, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk karne heyecanıGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ve antrenörü Aziz Hopyar ile paylaştı.Bundan yaklaşık 5 yıl önce doktorunun tavsiyesiyle yüzme sporuna başlayan ve o tavsiyeyle itibaren hayatı değişen Neslihan, elde ettiği başarılarla, hayatının her alanında kulaç atmaya devam ediyor.

İlk başlarda tedavi amacıyla başladığı yüzmeye, antrenörü Aziz Hopyar’ın da desteğiyle lisanslı bir sporcu olarak devam eden genç sporcu, bitmek tükenmek bilmeyen azmi sayesinde ardı ardına başarı adımları atmaya başladı. Katıldığı birçok yarışmada hiç de azımsanmayacak ölçüde zaferler kazanan Neslihan, 3 Türkiye birinciliği, 2 Türkiye ikinciliği ve 2 Türkiye üçüncülüğü elde ederek oldukça genç yaşına rağmen spor dünyasında adından söz ettirmeyi başardı. Sadece yüzmeyle yetinmeyen genç sporcu, geçtiğimiz yıl Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan Bedensel Engelliler Oturarak Voleybol Takımı’na da katılarak başarılarına bir yenisini daha eklemek istiyor.

Geçen yıl başladığı Oturarak Voleybol Takımı’nda bu yıl 1.’lig de mücadele edecek olan Kılıçoğlu yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyor. Yapılan bütün antrenmanlara katılan ve azmiyle çoğu sporcuya örnek olan başarılı sporcu, eğitim hayatında gösterdiği başarılarla da ön plana çıkmayı başarıyor.

2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk karne heyecanı yaşayan öğrencilerden biri olan ve bu heyecanını yine katıldığı bir antrenmanda paylaşan Kılıçoğlu, 95 not ortalamasıyla sporun eğitimi destekleyen bir uğraş olduğu mesajını verdi. Antrenmanda ilk olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık’ın yanına giderek karne ve takdir belgesini gösteren Kılıçoğlu’nun mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.

Spor hayatının eğitim hayatına hiçbir zaman engel olmadığını belirten Kılıçoğlu;

“Spora başlamadan önce sadece eğitim hayatım vardı ve spora tedavi amaçlı gidiyordum. Hayatın ne getireceği belli olmuyor. Kendimi bir anda yüzme sporunun içinde buldum. Antrenörüm sabrı ve destekleriyle kısa zamanda büyük başarılara imza attım. Ardından ilimizde yine bedensel engellilere yönelik oturarak voleybol takımı kuruldu. Enerjim hala vardı. Bu takımda benimde yer almam gerekiyor dedim ve şuanda ikinci yılıma girdim. Bazı arkadaşlarım spor derslerini olumsuz etkilemiyor mu diye soruyor. Bende tam tersine ben sporla başarı kavramını keşfettim diye cevap veriyorum. Son olarak tüm öğrenci arkadaşlarıma mutlaka bir spor branşıyla uğraşmalarını tavsiye ediyorum ve bana bu yolda destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.Eğitime her zaman önem verdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise;

“2016-2017 eğitim öğretim döneminin ilk yarı dönemi tamamlanmış oldu. Sporcularımız takdir, teşekkür ve onur belgelerini aldılar. Ben tüm sporcularımızı gayret ve azimlerinden dolayı tebrik ediyorum. Hem branşlarında hem de eğitimlerinde gösterdikleri başarılar bizleri mutlu ediyor. Neslihan ise değerli sporcularımız arasında. Kısa zamanda ciddi başarılara imza attı. Neslihan’ın bu gayret ve başarısı ilimizde birçok sporcumuza gerçek anlamda örnek teşkil ediyor” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum