Firari mahkum yakalandı

Hakkında 17 yıl kesinleşmiş hapis kararı olan ve cezaevinden firar ettiği öğrenilen 1 şahıs yakalandı

04 Haziran 2018 - 22:33
Hakkında 17 yıl kesinleşmiş hapis kararı olan ve cezaevinden firar ettiği öğrenilen 1 şahıs yakalandı.

Karaman'da polisin durumundan şüphelenerek durdurmak istediği araçtan firari mahkum çıktı.

Cumhuriyet Mahallesinde devriye görevindeki polis ekibinin şüphelenerek durdurup sorgulamak istediği 01 CPL 55 plakalı araç, dur ihtarına rağmen kaçmaya başladı.

Peşine düşen polis ekibinin takibi bırakmaması üzerine şehir dışına kaçmaya çalışan şüpheli araç ile yönlendirilen takviye ekipler arasında bir süre kovalamaca yaşandı.

Ankara istikametine süratle kaçan aracın peşini bırakmayan polis ekipleri uzun süre takibe devam etti. ޞüpheli aracı durdurmak üzere Aksaray - Ankara yolunda Bölge Trafik Ekiplerinin kurduğu barikattaki bir polis aracına da çarparak kaçmaya devam eden şüpheli araç, Topakkaya Beldesine yöneldi.

Burada polis tarafından etrafı sarılan şüpheli, aracını bırakarak yaya olarak kaçtı. Buğday tarlasına girerek izini kaybettirmeye çalışan şüpheli, polis tarafından saklanmaya çalıştığı tarlada yakalandı.

Polisin yakaladığı İsmail A.'nın (26) başkasına ait kredi kartını izinsiz kullanmak, şantaj, yağma, silahla adam kaçırma ve Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından arandığı, cezaevinden firari olduğu ve kesinleşmiş 17 yıl 4 ay hapis cezasının bulunduğu öğrenildi.

Yakalanan İsmail A'nın Ekim 2017'de Karaman Açık Cezaevine konulmasının ardından, Mart ayında firar ettiği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum