Duru Bulgur kamuoyunu aydınlattı

Duru Bulgur, Rekabet Kurumu web sitesinde yer alan bilgilendirmeye ilişkin bir kamuoyu duyurusu yayımladı.

Duru Bulgur kamuoyunu aydınlattı
21 Ocak 2021 - 23:08
Duru Bulgur Kurumsal İletişim biriminden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Rekabet Kurumu’nun websitesinde yer alan bilgilendirme ile ilgili kamuoyu duyurusu 

Türkiye’nin en önemli bulgur üreticilerinden Duru Bulgur ile ilgili 20 Ocak 2021 tarihinde Rekabet Kurumu’nun websitesinde rutin bir duyuru yer almıştır. Duyuru ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. 

Şunu özellikle belirtmek isteriz ki, şirketimiz her zaman adil ticaretten yana olmuştur. Hiçbir zaman rekabeti bozucu bir davranış içinde olmamıştır. Şirketimizin tüm ticari süreçlerini ilgili uzmanlar incelediğinde bu gerçek net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yurt içinde ve yurt dışında bulguru tanıtmayı misyon edinmiş olan şirketimiz her zaman temiz ve adil ticaret ilkelerine uygun çalışmıştır, çalışacaktır. 

Ayrıca Rekabet Kurumu’nun sitesinde yayınlanan duyurunun son paragrafında da belirtildiği üzere; 

Rekabet Kurumu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur. Kamuoyunun Rekabet Kurumu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.

Haberde kurum sitesinde yer alan bu bölüme yer verilmeyerek firmamız ile alakalı olumsuz bir algının oluşmasına sebebiyet verilmektedir."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum