Çumralı "çiftlik"e operasyon

İstanbul merkezli operasyonda, yüksek kar payı vaadiyle vatandaşlardan para toplayarak "piramit satış" yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 kişi yakalandı

29 Mart 2018 - 09:43
İstanbul merkezli operasyonda, yüksek kar payı vaadiyle vatandaşlardan para toplayarak "piramit satış" yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 2 kişi yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Birlik Beraberlik Tarım Hayvancılık İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim ޞirketi yöneticileri hakkında "piramit satış" yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları gerekçesiyle gözaltı kararı verildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ޞube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul ve Konya'da düzenledikleri operasyonda, şirket sahibi Serkan Erden ile yönetici pozisyonunda bulunan babası Enser Erden'i gözaltına aldı.Firmanın ޞişli'deki merkezinde ve Konya Çumra'daki çiftliğinde yapılan aramalarda, çok sayıda resmi doküman ile dijital malzemeye el konuldu.

ޞüpheli baba ile oğlun, Çiftlik Bank benzeri yöntemle yüksek kar payı vaadiyle vatandaşlardan para toplayarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edildi.

ޞüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.(AA)

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum