Cnc router nedir? Çeşitleri nelerdir?

Merhabalar sizlere bu yazımda cnc router nedir, cnc router ne işe yarar, hangi amaçlar için kullanılır bunlardan bahsedeceğim

03 Mayıs 2018 - 21:15
Merhabalar sizlere bu yazımda cnc router nedir, cnc router ne işe yarar, hangi amaçlar için kullanılır bunlardan bahsedeceğim.

İlk olarak cnc kelimesi ile başlamak istiyorum. (Computer Numerical Control), bilgisayarlı nümerik kontrol anlamına gelmektedir. Bu cihazlar makine, tarım ve otomotiv sektörlerinde sıklıkla tercih edilirler. En önemli özellikleri ise insan hayatını kolaylaştırmalarıdır.

cnc router nedir

Cnc Router Çeşitleri Nelerdir?

Cnc router çeşitleri sizlerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. En çok tercih edilen modeller genelde mini cnc router çeşitlerinde olmaktadır. Ayrıca büyük masaüstü cnc routerlar ile de mermer kesme, alüminyum işleme, pirinç işleme, mdf kesimi gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Hatta örnek olması açısından https://www.maintek.com.tr/masaustu-cnc-ile-pirinc-isleme/ adresinde yer alan masaüstü cnc ile pirinç işleme videosunu izleyebilirsiniz.

Cnc router satın almadan önce ilk olarak hangi amaçla alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eğer sizin yeteri kadar tecrübeniz yoksa arkadaşlar, bu işin uzmanından yardım almanız gerekiyor. Alacağınız cnc makinesinin kaliteli ve iyi bir şekilde montajlanmış olması gerekmektedir. Eğer aldığınız ürün kaliteli değil ve iyi bir montaj işleminden geçmemiş ise sizlere ilerleyen günlerde sıkıntı çıkarması kaçınılmaz olacaktır.

cnc makinesi

Cnc Router Ne İşe Yarar?

Cnc router makineleri aklınıza gelebilecek hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Özellikle sanayi ve endüstri alanında çok fazla tercih edilmektedir. İşleme yapacağınız tasarımı ilk olarak bilgisayar ortamında vektörel programlarla çizersiniz daha sonra siensi roytır makinemize bu çizimi  gönderdiğimiz zaman bizim seçtiğimiz nesneye bu şekli çizme, delme vb. işlemlerle uygulamasını yapacaktır.

Bu makineler ile bir çok işinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. https://www.maintek.com.tr/ adresinde yer alan bir çok siensi roytır (cnc router) makinesini inceleyebilirsiniz. En güncel fiyatlarımızı öğrenerek sizlerin siparişlerinizi en kısa süre içerisinde hazırlayabiliriz. Ayrıca sizlerin özel istekleri doğrultusunda makineler geliştirebiliriz. Bu konularda sizlere eğitim hizmeti de vermekteyiz. Detaylar için web sitemizi ya da facebook adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum