ÇKS'de karar değişikliği

Karaman İl Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı karar uyarınca, ÇKS belgesi olan çiftçiler ve tarım işçileri haftasonu kısıtlamasından muaf tutulacak.

ÇKS'de karar değişikliği
01 Nisan 2021 - 10:38 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 12:54
   Şehrimizde cumartesi ve pazar günleri uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması sırasında bitkisel ürünlerin sulanması, gübrelenmesi, işlenmesi, budanması, ilaçlanması ve hasadının yapılması amacıyla şehir merkezinden tarla, bağ ve bahçelere gidecek olan; ÇKS/Çiftçilik belgesi sahibi olan çiftçilerin, ÇKS/Çiftçilik belgesi olmamakla birlikte geçerli tapu kayıt belgesi olan üreticilerin, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden ÇKS/Çiftçilik belgesi sahibi kişiler tarafından alınacak belge ile tarla, bağ ve bahçe işlerinde çalışacak işçilerin,
sabah en geç saat 09:00’dan önce ikametlerinden ayrılıp tarla, bağ ve bahçelerine gidebilmelerine karar verildi. Ayrıca belirtilen kişilerin ikametleri ile tarla, bağ ve bahçenin bulunduğu güzergahlar dışında bulunmaması gerekiyor.
 
   Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacak.
       

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum