Çipli beyine hazır mısınız?

Elon Musk tarih verdi, beyine takılacak çip, Neuralink’in etkinliğinde gösterilecek

Çipli beyine hazır mısınız?
27 Ağustos 2020 - 13:12
Elon Musk tarih verdi, beyine takılacak çip, Neuralink’in etkinliğinde gösterilecek.

SpaceX'in CEO'su olan milyarder Elon Musk, insan beynini bilgisayara bağlayarak birleştirecek şirketi Neuralink’in etkinlik tarihini açıkladı.

Elon Musk

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatinin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk'ın son projesi insan beynine çip takmak.

Elon Musk

28 AĞUSTOS'TA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK

İnsan beynine yerleştirilecek bir çip sayesinde insanlarla bilgisayarlar arasında doğrudan bağlantı kurma hedefi olan Musk, Neuralink’in 28 Ağustos’ta etkinlik düzenleyeceğini duyurdu.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan Musk, cuma gecesi TSİ 01:00’de gerçekleşecek çevrimiçi etkinlikte çalışan bir Neuralink cihazı gösterileceğini belirtti.

Neuralink

Musk'ın Neuralink adlı şirketi, çok yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine ara yüzleri geliştirmek üzerine çalışıyor. Musk, söz konusu teknoloji ile beş yıl içinde insanların konuşmaya ve dil bilmeye ihtiyacı olmayacağını iddia ediyor. Hayata geçirilmeye çalışılan projeye göre pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek.

Elon Musk

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum