Belediye Başkanı orada olmasa...

Serinlemek için girdiği süs havuzunda boğulmak üzere olan genci Başkan Çalışkan kurtardı

20 Mayıs 2018 - 14:42
Serinlemek için girdiği süs havuzunda boğulmak üzere olan genci Başkan Çalışkan kurtardı.

KARAMAN (AA) - Karaman'da serinlemek için girdiği süs havuzunda boğulma tehlikesi geçiren genci, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan kurtardı.

Alınan bilgiye göre, kent merkezinde yapımı devam eden Türk Dünyası Kültür Parkı'na arkadaşlarıyla gelen Davut ޞimşek (15), bir süre sonra süs havuzuna girdi. ޞimşek'in havuzdan çıkamadığını gören arkadaşları çevreden yardım istedi.

O sırada parkta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, boğulma tehlikesi geçiren ޞimşek'i havuzdan çıkardı. ޞimşek, 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalesinin ardından Karaman Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.Belediye Başkanı Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaatı devam eden parktaki çalışmaları incelemek için orada olduğunu söyledi.

Sesler üzerine havuzun olduğu yere gittiğini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Havuzun yanına polis ve 112 ekipleri gelince ben de gittim. Bir çocuğun havuzun içine olduğunu söylediler. Orada bulunanların çok fazla yüzme bilmediğini öğrenince her vatandaşın yapacağı gibi hemen havuza girdim. Çocuğu çıkardım. Kalbi durmuştu, sağlık ekipleri çalıştırdı. Hastaneye kaldırıldı. ޞimdi yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. İnşallah sağlığına kavuşur."

Parkta çalışmaların hızla devam ettiğini bildiren Çalışkan, "Girişleri kapatıyoruz. Maalesef insanlar bir şekilde buraya giriyorlar. Üzücü olaylar yaşamak istemiyoruz. Vatandaşlarımız uyarılarımıza kulak versin." dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum