Bayramda hava durumu nasıl olacak?

Cuma günü itibariyle bayram havasını yaşayacağız, ancak meteorolojik verilere de dikkat etmek gerekiyor

13 Haziran 2018 - 10:11
Cuma günü itibariyle bayram havasını yaşayacağız, ancak meteorolojik verilere de dikkat etmek gerekiyor.

Meteoroloji yayımladığı acil uyarı ile vatandaşlara, Ramazan Bayramında tüm yurtta yağış beklendiğini hatırlattı.

Meteoroloji son yaptığı açıklama ile Ramazan Bayramı'nda yurdun büyük bir kesimin yağışlı geçeceğini, yağışların ise Salı gününe kadar etkisini göstereceğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre, Ramazan Bayramı'nda Türkiye'nin büyük bölümünde yağış görülecek. İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da yağışların gök gürültülü yağmurlu geçeceği belirtildi.

Salı gününe kadar sürmesi beklenen yağışlara rağmen sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek. Sıcaklıklar İstanbul'da 30-32, Ankara'da 31-33, İzmir'de 32-36 derece dolayında olacak.

Konya, Denizli, Aydın'ın Karacasu ve Manisa'nın Alaşehir ilçelerinde sağanak yağmur hayatı felç etti. Konya'da yağmur ve dolu kısa sürede etkisini arttırıp sele neden oldu. 166 ev ile iş yerini su bastı. İhsaniye Alt Geçidi ve bir belediye otobüsü ile Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin eksi birinci katı sular altında kaldı. Acil servise hasta kabulü yapılamadı. Önceki yıllarda da hastaneyi su basmıştı.

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan ޞen de, "Bayramın 2 ve 3. günü yağmur var. Sıcaklıklar ortalamaların 2-3 derece üzerinde. Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de yağış var. 3. günü İstanbul'da da yağış var. Arife ve 1. gün batıda yağış yok" öngörüsünde bulunmuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum