Atlı Cirit müsabakaları yapıldı

KARAMAN () - Kazımkarabekir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Atlı Cirit Türkiye ޞampiyonası Çeyrek Final Müsabakaları Kazımkarabekir ilçesinde yapıldı

01 Ağustos 2018 - 21:43
KARAMAN (AA) - Kazımkarabekir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Atlı Cirit Türkiye ޞampiyonası Çeyrek Final Müsabakaları Kazımkarabekir ilçesinde yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlik öncesi konuşan Kazımkarabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı bu müsabakanın ilçelerinde yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu müsabakanın bir başlangıç olduğunu ifade eden Alanlı, "İlçemiz her gün gelişen büyüyen bir yer. Tarihimiz binlerce yıllık, ޞark Fatihi Kazım Karabekir Paşa'nın memleketi. Cirit bizim ata sporumuz. Neden bizim halkımız da bu sporu tanımasın, burada yapılmasın? İnşallah bu bir başlangıç olur." dedi.Çeyrek final müsabakasında Uşak Binicilik Atlı İhtisas Spor Kulübü ve Erzincan İhtisas Atlı Cirit Spor Kulübü sporcuları karşılaştı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum