Anneleri taşıyan otobüs devrildi

Muğla Marmaris karayolunun Sakar Geçidi mevkiindeki virajlı rampada bir tur otobüsü devrildi

13 Mayıs 2017 - 14:19

Muğla Marmaris karayolunun Sakar Geçidi mevkiindeki virajlı rampada bir tur otobüsü devrildi. Kaza nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi ağır yaralandı. Kaza yapan aracın şoförü de hayatını kaybetti.

Buca'dan 1 günlük Anneler Günü kutlaması için Marmaris'e gitmekte olduğu bildirilen tur otobüsünde çocukları ile birlikte annelerinin olduğu öğrenildi.

Televizyonda canlı yayına bağlanan Muğla valisi Çiçek, hayatını kaybedenlerin arasında yabancı turist olmadığını söyledi.

Midibüsün freninin patlamış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu belirten Çiçek, kazanın nedeni hakkında araştırmaların devam ettiğinin de altını çizdi.

Vali Vekili Köten kaza yapan araçta 31 kişinin bulunduğunu belirtti.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar "Durum vahim, çok sayıda can kaybı var. Kazanın sürücü hatasından kaynaklandığını düşünüyorum" açıklaması yaptı.

Kaza yapan araçta bulunan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan grubun bu sabah saatlerinde İzmir Buca'dan, Marmaris'e gitmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.

Sakar'ın en keskin virajında kaza, seyir terasının bulunduğu bölgede meydana geldi. İki ihtimal üzerinde duruluyor. Midibüsün freninin patlama ihtimaliyle birlikte şoförün aracı gerektiğinden hızlı kullanmış olabileceği de düşünüyor.

MUОLA İSTİKAMETİNDE YOL KAPATILDI

Kaza yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla Marmaris Devlet, Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi. Muğla istikametinde yol kapatıldı.

BAޞBAKAN YILDIRIM YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Başbakan Binali Yıldırım, Muğla-Marmaris karayolunun Sakar Geçidi mevkiindeki virajlı rampada, bir tur otobüsünün devrildiği kazayla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum