7 ile hafta sonu yasak gelebilir

Başta Ankara olmak üzere salgının arttığı il ve ilçelerde hafta sonları için sokağa çıkma yasağı, park yasağı, sokak denetimlerinin arttırılması gibi planlamalar yapıldığı bilgi edinildi

7 ile hafta sonu yasak gelebilir
07 Eylül 2020 - 18:43
Başta Ankara olmak üzere salgının arttığı il ve ilçelerde hafta sonları için sokağa çıkma yasağı, park yasağı, sokak denetimlerinin arttırılması gibi planlamalar yapıldığı bilgi edinildi.

hafta sonu yasak gelebilir

Hürriyet Gazetesi'nden Nuray Babacan'ın haberine göre: Ankara başta olmak üzere 7 ilde görülen pandemi artışı nedeniyle, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun yaptığı çalışmaların ardından bir dizi önlemler planlanıyor. Planlar arasında, salgının yayılmasının kesintiye uğraması için hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının gelebileceği öğrenildi. Bu yasaklar, salgının artış gösterdiği illerin tamamında olabileceği gibi ilçe bazlı da uygulanabilecek.

hafta sonu yasak gelebilir

Yapılan toplantılarda, salgını önleme yöntemleri arasında, park ve piknik alanlarının yasaklanması, AVM girişlerine kontrol getirilmesi, lokantaların sadece açık alanlarında servis yapılmasına izin verilmesi gibi öneriler gündeme geldi. Maske ve mesafe sorunu yaşanması nedeniyle, sokak kontrollerinin arttırılması da çalışmalar arasında bulunuyor. Özelllikle son günlerde başta Ankara olmak üzere pandemide artış görülen illerde bu uygulamanın başlatıldığı da ifade edildi.

hafta sonu yasak gelebilir

Sağlık Bakanı'nın son açıklamalarına göre yasak kapsamına girebilecek iller arasında Karaman da yer alıyor. Bakan Koca, açıklamasında şunları kaydetmişti:

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum