4 YENİ KHK YAYIMLANDI

682, 683, 684 ve 685 sayılı 4 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi

23 Ocak 2017 - 08:23

682, 683, 684 ve 685 sayılı 4 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. KHK’lar çerçevesinden görevinden ihraç edilen ve görevine iade edilen personelleri kapsarken, bazı televizyon kanalları da kapatıldı.

Yeni KHK'ların önemli maddelerinden biri ise Terör Mağdurları ile ilgili. Buna göre terör eylemlerinden dolayı yara alan kişilere alacakları raporlara bağlı olarak, malullük derecelerine göre maaş bağlanacak.

Bir başka düzenleme ise gözaltı süreleriyle ilgili.

Yeni düzenlemeye göre gözaltı süresi şüphelinin yakalandığı yerdeki en yakın hakim veya mahkemeye gönderilmesi için gereken zorunlu süre hariç, yakalanmasından itibaren 7 günü geçemeyecek. Ayrıca Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlarla, toplu işlenen suçlar sebebiyle gözaltına alınan kişiler hakkındaki gözaltı süresi, en çok 30 gün olarak belirlendi.

683 SAYILI KHK İLE GÖREVİNE İADE EDİLENLER


Yayımlanan 683 Sayılı son KHK ile görevine iade edilen 124 kişinin isimleri açıklandı. Liste için tıklayınız KHK-GOREVE-IADE-EDILENLER

Yayımlanan 683 Sayılı son KHK ile 367 kişi ise görevlerinden ihraç edildi. İhraç edilen kişilerin isimleri Resmi Gazete’de yayımlandı. Liste için tıklayınız KHK-IHRAC-LISTESI

683 Sayılı KHK Kapsamında 2 televizyon kanalının da yayınlarına son verildi. Liste için tıklayınız KAPATILAN-KURUMLAR

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum