Zamanda yolculuk başlıyor | Karaman Haber Zamanda yolculuk başlıyor – Karaman Haber
Karaman Haber

Zamanda yolculuk başlıyor

Karaman’da yaşıyor ve en az 30’lu yaşlarda iseniz, çocukluğunuza dönmek istemez misiniz ? Fırsat Çarşamba günü ayağınıza gelecek…

Zamanda yolculuk başlıyor
Bu haber 21 Mayıs 2018 - 9:06 'de eklendi.

Çeşmeli Kilise, Karaman Tarihinde eşi benzeri olmayan bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Hollanda‘da ikamet eden Ali Yağcı, oldukça ilginç bir koleksiyon yaparak, birçoğumuzu hep özlediğimiz o çocukluk günlerimize yeniden götürüyor. Duru Bulgur‘un katkılarıyla hayata geçmesi planlanan İlköğretim Müzesi‘nin ilk adımı olan “Yardımcı Ders Afişleri Sergisi” ile 1940-1980 yılları arasında ilkokullarda kullanılan ders afişleri, ziyaretçilerin anılarını canlandıracak.

Yıllar önce sadece ders amaçlı olarak baktığımız eski afişlere, bugün tatlı birer anı olarak bakacağız. İşin güzel yanı ise, 21. yüzyılın teknoloji bağımlısı gençlerimizin ve çocuklarımızın internetin ve bilgisayarların olmadığı yıllarda, eğitimin kalitesini anlatmak olacak.

Herbiri birbirinden özenli çizimlerden ve oldukça açıklayıcı bilgiler içeren afişlerin, üzerinden onca yıl geçmesine rağmen hala bilgi vermeye devam ettiğini hep birlikte görme fırsatı yakalayacağız.

23 Mayıs Çarşamba günü saat 16’da açılışı yapılacak ve 29 Ekim’ kadar ziyaret imkanı bulabileceğiniz sergiye, Türkiye’nin birçok noktasından ziyaretçilerin gelmesi bekleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA