fbpx
Connect with us

Ekonomi

Türkiye’nin en büyük tarım fuarı Antalya’da başladı

Yayımlanma

Türkiye’nin en büyük tarım fuarı Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı kapılarını 16’ncı kez ziyaretçilerine açtı.

Antalya Expo Center’da kapılarını 16’ıncı kez tarım firmaları ile ziyaretçilere açan Growtech Eurasia Sera, Tarım, Ekipmanlar ve Teknolojileri Fuarında, Amerika’dan Afrika’ya, Asya’dan Avrupa’ya uzanan çeşitlilikte 22 farklı ülkeden 700’den fazla ulusal ve uluslararası katılımcı ve 80 bin ziyaretçi hedefleniyor. Bu yıl en büyük fuar alanına ulaşan Growtech Eurasia, sektör için her yıl ortalama 550 milyon dolarlık iş hacmi oluşturuyor.

UBM EMEA Fuarcılık Grup Direktörü Engin Er, Growtech Eurasia fuarının Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olduğuna dikkat çekerek, “Bu yıl fuar alanımızı büyüttük 50 bin metrekareye yükselttik. Sadece Türk değil farklı ülkelerden katılım var. 500 den fazla firma katılıyor bu firmaların yüzde 75-80’i yabancı firma. Onlar buraya gelerek hem Türk pazarına hem de 80 ülkeden gelen yabancı firmalarla ticari işbirlikleri gerçekleştiriyorlar. Burası tarım sektörünün ortak ticaret platformu diyebiliriz. Fuar alanı yüzde 25 civarında büyüdü ama ona rağmen hala sığamadık ve dışarı çadır kurmak zorunda kaldık. Artarak devam eden bir katılım var” dedi. Fuar alanını 4 bölüme ayırdıklarını belirten Er, fuarda çiftçilere çok çeşitli ürün tanıtım imkanının olduğunu da kaydetti.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam