Connect with us

Ekonomi

TÜMSİAD VE KENT KONSEYİ’NDEN EĞİTİM SEMİNERİ

Yayımlanma

TÜMSİAD Proje Yönetim Merkezi’nin öncülüğünde Karaman Kent Konseyi ve Tümsiad Karaman ޞubesi, “Devlet destek ve hibeleri” konulu seminerde Karaman’lı girişimcilerle bir araya geldi.

Tümsiad Karaman ޞube Başkanı M.Selim Dülger’in açılş konuşmasıyla başlayan programda Dülger; “Pek çok girişimcinin ortak sorunu, projesi olup sermaye bulamamak, sunulan imkanlardan  yeterince bilgi sahibi olamamak ve en önemlisi ise proje hazırlama konusunda yeterli bilgi ve becerinin olmamasıdır. Sermaye bulamamak tüm girişimcilerin ortak problemlerinden en başlıcasıdır. İşte bu bağlamda Genel merkezimiz öncülüğünde , Tümsiad Karaman şubesi ve Kent Konseyi olarak  bu konularda sizlere yol gösterecek bir seminer programladık. İnşaallah şehrimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Program  Tümsiad Proje Yönetim Merkezi Komite Üyesi Adnan Kahraman, Nuras Danışmanlık’tan proje uzmanları Caner Karadağ ve Muammer Eruz’un sunumlarıyla devam etti. Tümsiad üyelerine ücretsiz danışmanlık verileceğini de dile getiren Adnan Kahraman; “Bu hibeler bizim ülkemizin Avrupa’ya verdiği paralardır. Eğer ki bu desteklerden yararlanmazsak bu paralar tekrar Avrupa’ya geri dönecek. İşte tam bu sebeple çıktığımız yolda Tümsiad olarak  ülkemizin her girişimcisine yardımcı olmak bizim boynumuzun borcudur.”dedi.

Kokteyl ve bire bir sohbet ortamında devam eden program; plaket takdimi, katılımcılara belgelerinin verilmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam