Telefon dolandırıcılarına 50 bin lira kaptırdı | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber

Telefon dolandırıcılarına 50 bin lira kaptırdı

Telefon dolandırıcılarına 50 bin lira kaptırdı
Bu haber 24 Ekim 2016 - 1:37 'de eklendi.

Karaman’da bir kişi, tarım destekleme hibesi aldığını sanarken, dolandırıcılara 51.600 TL kaptırdı.

Karaman’ın Dereköy Köyünden Ş.G., kendisini bir bankanın müşteri hizmetleri görevlisi olarak tanıtarak cep telefonundan arayan kişiye banka hesap bilgi ve şifrelerini verince, iki bankadan toplam 51.600 lirası çalındı.

Ş.G.’nin ifadesine göre, bir  bankanın müşteri hizmetlerinden aradığını söyleyen kişi, tarım destekleme parasının geldiğini, bu paranın hangi hesabına yatırılmasını istediği soruldu. Ş.G.’nin iki ayrı bankada hesabı olduğunu farkeden telefon dolandırıcıları, her iki bankadaki hesap numaralarını ve şifrelerini sordular.

Sorulan sorulara hiç şüphelenmeden cevap veren Ş.G. tarım destekleme parasını almayı hayal ederken, İş Bankası’ndaki hesabında bulunan 24.600 lirasının başka bir hesaba aktarıldığını öğrendi. Hemen HSCB Bankasındaki hesabını da kontrol eden Ş.G, bu banka hesabındaki 27.000 lirasının da başka hesaba aktarıldığını gördü.

Tarım destekleme hibesi almak isterken 51.600 lirasını telefon dolandırıcılarına kaptıran Ş.G. şikayetçi olarak kendisini dolandıran kişi ya da kişilerin yakalanmasını talep etti.

Dolandırıcıların tespit edilmesi ve  yakalanması için tahkikat başlatıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA