fbpx
Connect with us

Gündem

Tehditlerine boyun eğmeyeceğiz

CHP İl Başkanı Ünver, kurgulanan kumpasla, Kılıçdaroğlu’nun tehdit edildiğini söyledi.

Yayımlanma

CHP İl Başkanı Ünver, kurgulanan kumpasla, Kılıçdaroğlu’nun tehdit edildiğini söyledi.

Yazılı bir basın açıklaması yayımlayan CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver şunları söyledi:

“Bir süredir Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerinin Genel Başkanımız hakkında ulusal basına yansıyan açıklamaları üzerine bir değerlendirme ve açıklama yapma ihtiyacı duyulmuştur. 

Bilinmelidir ki Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanının, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik tehditlerine pabuç bırakmayacağız. 

Geldiğimiz noktada dayatılan rejim, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına almak çabasındadır. 

Geçmişte FETÖ‘nün tezgahladığı kumpas davalarında uygulanan yöntemlerin, siyaseti baskı altına almak adına, ne yazık ki  bugün de uygulanmaya devam edildiği ve bu bağlamda yeni bir kumpas girişimi hazırlığında olunduğu görülmektedir. 

Ortada bir casusluk suçu yoktur. Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu talimatla haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş, daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir.

Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış, kurgulanan kumpasla şimdi de cumhuriyeti kuran partinin Genel Başkanını, Genel Başkanımızı tehdit etmektedir.  

Bugüne kadar hiç kimsenin tehdidine boyun eğmediğimiz gibi bugünden sonra da Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanının tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu kimse susturamayacaktır. Türkiye’ye giydirilmek istenen deli gömleğini yırtıp atcağız. Baskıcı ve zorba hiçbir rejimi tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz.”

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam