TAPDER'DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI | Karaman Haber
reklam reklam
Karaman Haber

TAPDER’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

TAPDER’DEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Bu haber 28 Ekim 2016 - 9:05 'de eklendi.

Karaman Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği tarafından organize edilen “Bir Damla Bin Umut” kan bağışı kampanyası Belediye polikiliğininde gerçekleştirildi.

Çok sayıda sağlık personelinin bir hayat kurtarabilmek için kan verdiği kampanyada, Tapder Karaman İl Başkanı İsa Çiçek;  Kan vermenin önemine dikkat çekerken, bugün dernek olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik dedi.

Çiçek konuşmasında; “Kan yapılamayan tek ilaçtır. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kan vermek her bireyin hem kendi sağlığı hem toplum sağlığını bire bir etkiler. Kan veren bireyler daha dinç ve sağlıklı olduğu bilimsel olarakta kanıtlanmıştır.

Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bu nedenle bugün bu organizasyonu tertip etmiş bulunmaktayız. Toplum yararına olan bu ve benzeri kampanyalarımız ve çalışmalarımız devam edecektir. Bizler sağlık çalışanları olarak kan ihtiyacının önemine bir kez daha buradan dikkat çekmek istiyoruz. Unutmayın ki bir damla kan, bin damla umuttur” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA