TAM 19 ÇOCUĞA 'SÜT ANNELİK' YAPTI | Karaman Haber
Karaman Haber

TAM 19 ÇOCUĞA ‘SÜT ANNELİK’ YAPTI

TAM 19 ÇOCUĞA ‘SÜT ANNELİK’ YAPTI
Bu haber 17 Kasım 2016 - 23:30 'de eklendi.

Kendi oğlu Rüzgar, prematüre doğunca süt verme sorunu yaşayan anne Yıldız Akıncı, daha sonra donör süt uygulamasına katıldı ve 19 çocuğa ‘Süt Annelik’ yaptı.

Şişli Memorial Hastanesi  17 Kasım Dünya Prematüre Günü nedeniyle ‘Bir Damla Hayat’ etkinliği düzenlendi. Hayata tutunmaya çalışan bebeklerin yaşadıklarına dikkat çekmek ve bu konuda farkındalığı arttırmak için yapılan etkinlikte konun uzmanları, aileler ve prematüre çocuklar bir araya geldi.

Etkinliğe 19 çocuğa süt annelik yapan Yıldız Akıncı ve  süt kardeş olan 19 çocuk da katıldı. ’19 çocuğa ‘Süt Annelik’ yapmak çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren Yıldız Akıncı, “Benim çocuğumda prematüre doğdu. 8 hafta erken doğdu. İlk doğduğu zaman ben ona süt veremedim. Doktorumuz bize donör süt uygulamasından bahsetti. Oğlum birkaç gün başka  süt anneden süt aldı. İlk zamanlar sütüm çok azdı. Daha sonra süt sağarak düzenli şekilde oğluma süt vermeye başladım. Yoğun bakımda yapabileceğim başka birşey yoktu. İlk günler süt verememek benim için büyük bir olaydı. Oğluma süt veren kişinin yaptığı iyilik hep aklımda kaldı. Dedim ki; benimde bir gün çok sütüm olursa bağışlayacağım. Düzenli sağdığım için çok fazla sütüm oldu. Bu sütlerin oğlumun alabileceğinden fazla olduğunu göründüğümde hastaneye bağışlamaya başladım. Herşey bu şekilde başladı. Önce evde sağdığım sütlerin fazlasını getirdim. İşime başladım. Ofiste sağdığım sütler hastaneye, evde sağdığım sütler oğlum Rüzgar’a diye ayırmaya başladım. Dağıtımı kimi zaman kendim  getirip hastaneye bırakıyordum. Onları dondurup özel koşullarda taşımamız gerekiyordu, kimi zamanda süt alan çocukların aileleri süt hazır olduğunda ofise gelip alıyorlardı” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA