SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER | Karaman Haber
Karaman Haber

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Beden-zihin dengesini sağlamak, stresi yönetmek ve kişinin kendisini her şartta iyi hissetmesi için yapılan yoga, meditasyon ve nefes teknikleri son yıllarda büyük ilgi görüyor.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
Bu haber 08 Aralık 2016 - 11:09 'de eklendi.

Memorial Wellness Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik’in yeni kitabı ‘Nefeste Saklı Hayat’ ile Yoga Terapi Danışmanı Dr. Neslihan İskit’in ‘Kalp Sağlığı ve Ofis Çalışanları için Yoga’ eğitim DVD’leri, sağlıklı yaşam konusunda rehber niteliği taşıyan önemli kaynaklar olarak öne çıkıyor.

Şinik ve Dr. İskit’in yeni çalışmaları, Zorlu Center’daki Memorial Wellness’ta gerçekleştirilen bir etkinlikle tanıtıldı.

Seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı organizasyonda, kitap ve DVD serisinin detayları ile sağlıklı yaşam konusunda önemli paylaşımlar yapıldı. ‘Nefeste Saklı Hayat’ kitabı, aynı zamanda Türkiye’de bugüne kadar yazılan ilk video film uygulamalı nefes egzersizleri kitabı olarak dikkat çekiyor. İçinde yer alan QR kodları ile Ebru Şinik’in hazırladığı videoları izleyerek nefes tekniklerini gündelik yaşama kolaylıkla entegre etmek mümkün olabiliyor.

Kitap hakkında bilgi veren Ebru Şinik, “Kitabı, gündelik yaşamı daha keyifli, daha huzurlu, daha sağlıklı yaşamak isteyen herkes için yazdım. Nefes çok önemli. Bunu hepimiz biliyoruz. Ama doğru nefes alıp vermek burun ile ilgili bir durumdur. Nefes burundan alınır, burundan verilir. Ağzımız yemek yemek için yaratılmıştır. Kitapta 10 tane ana kadim nefes tekniği, yapılmaması gereken durumlar ve şifalandırıcağı hastalıkları uygulamalarıyla birlikte anlattım. Aynı zamanda tüm nefes tekniklerini uygulamalı olarak video çekimini gerçekleştirdik. Bu video çekimlerini kitabın içindeki ilgili sayfalarda, QR kodlarını optik okuyucuyla cep telefonundan okutarak izleniyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA