Reklamı Geç

Rektör AK, Youtube canlı yayında öğrencilerle buluştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü tarafından hazırlanan Yunus’un Gönlü Çalab’ın Tahtı adlı “Ramazan Geceleri” programının ilki düzenlendi.

Rektör AK, Youtube canlı yayında öğrencilerle buluştu
27 Nisan 2021 - 21:09
   Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin resmi Youtube, Facebook ve Instagram
hesaplarından canlı yayınlanan ve koordinatörlüğünü Muhammet Ali Orak'ın yaptığı programın ilk konuğu Rektör Prof. Dr. Namık Ak oldu.

   Rektör Namık Ak, “Buradaki konuklarımıza ve bizi şuan takip eden başta öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere bütün dinleyenlerimize en içten selam ve muhabbetlerimi iletiyorum, Ramazan-ı Şeriflerini kutluyorum.” diyerek sözlerine başladı. Rektör Namık Ak selamlama konuşmasının ardından özgeçmişi hakkında bilgi vererek Yunus Emre’nin Gönül Çalab’ın Tahtı şiirinden bir bölüm okudu.

   Rektör Namık Ak, gelen bir soru üzerine, öğrencilere salgın döneminde stres yönetimi ile ilgili öneri ve tavsiyelerde bulunarak, “Hastalıkların anası strestir. Salgın döneminde moralinizi yüksek tutun ve kurallara uymaya devam edin. Endişe edip panik olmayın. Biz öğrencilerimizi asla mağdur etmeyiz. Sizin için her şeyi düşünen idareciler var. Hocalarınızla irtibat halinde kalın ve üniversitemizin web sayfasını takip edin. Her kriz aşılır, endişeye mahal yok. Sizlerkrizi fırsata çevirin ve boş zamanlarınızı değerlendirin. Kendinizi yetiştirin, marka olun ve her daim özgüveniniz yüksek olsun. Huzurunuzu bozmayın. Sizler bizim evladımız; geleceğin mühendisleri, edebiyatçıları, tarihçileri, doktorları, öğretmenlerisiniz ve çok değerlisiniz. Yunus Emre’nin iklimini yaşam tarzı haline getirin ve Yunus’la kalın.” şeklinde sözlerine son verdi.

   Yunus’un Gönlü Çalab’ın Tahtı adlı “Ramazan Geceleri” programında Rektör Namık Ak’ın
konuşmasının yanı sıra KMÜ Rektörlüğünün destekleriyle kurulan Musiki Topluluğu tarafından, Adı Güzel Kendi Güzel Muhammed, Ey Allah’ım Beni Senden Ayırma, Sevdim Seni Mabuduma ilahileri de icra edildi.

   Program, Rektör Namık Ak’ın Yunus Emre'ye ait Bir Kez Gönül Yıktın ise adlı şiiri okumasının ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum