Connect with us

Gündem

Referandum için YSK seçmen sorgulama

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yurt içi ve yurt dışı seçmen sorgulama sayfalarını resmi internet adresi üzerinden yayınladı.

Yayımlanma

Ayrıca seçmen sorgulama sayfalarına turkiye.gov.tr adresinden de erişmek mümkün.

YSK sayfasından sorgulama yapmak için tıklayınız.

OY KULLANACAОI YERİ DEĞžİŞžTİRMEK İSTEYEN NE YAPMALI?

Oy kullanacağı yeri değiştirmek isteyen vatandaşlar ilgili nüfus müdürlüğüne giderek ve adres beyan formuyla birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz faturası veya abonelik sözleşmesi ya da  noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile 26 ޞubat 2017 (17.00) Pazar gününe kadar şahsi başvurularda bulunması  gerekmekte. Bu işlemlerden sonra vatandaşların, Nüfus Müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmekte.

ÖОRENCİLER NE YAPACAK?

Seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerde oylarını kullanmak isteyen öğrencilerin, Öğrenim gördükleri okuldan o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunmaları ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

Okumaya devam et
Yorum yap

Yorum Belirtin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam